fr  /  cz

Možnosti vzdělání v České republice

Letní škola Francouzského institutu ve Praze

Francouzský institut v Praze organizuje již 3. ročník Letní školy, setkání pro učitele francouzského jazyka ze škol z celé České republiky.

Francouzský institut v Praze pořádá 4. ročník Letní školy, vzdělávací akci pro učitele francouzského jazyka ze škol z celé České republiky.

Vzhledem k mimořádným opatřením souvisejícím s epidemiologickou situací COVID-19 bude počet míst na seminářích omezen na 12 účastníků. Pro bezpečnost všech budou dodrženy maximální hygienické podmínky. Hygienická pravidla a opatření přizpůsobíme mimořádným opatřením, která budou platit v srpnu. 

Letní škola 2021 se bude konat 18. a 19. srpna v Akademickém gymnáziu, které se nachází naproti Francouzského institutu v Praze. 20. srpna dopoledne se setkání uskuteční ve Francouzském institutu v Kině 35.

Po minulých ročnících se jedná o akci, kterou si učitelé francouzského jazyka nesmí nechat ujít. Zohlednili jsme při organizaci průzkum provedený na začátku roku, ve kterém jste vyjádřili své potřeby. Nabídneme vám proto semináře na specifická témata, jejichž cílem je poskytnout odpovědi na vaše pedagogické a metodické otázky, a to jak pro prezenční, tak pro online výuku.

Letos přicházíme s novou formou, s novým návrhem: budete se moci zúčastnit čtyř workshopů, které jsou rozvrženy do dvou dnů. Semináře, které vedou rodilí mluvčí – vyučující francouzštiny působící v České republice, jsou zaměřeny především na praktickou část. Jejich obsahem je nejen analýza kontextu, ale také tvorba pedagogických nástrojů, které bude možné následně využít přímo v hodinách francouzského jazyka.

Třetí den (dopoledne) nabídneme diskusi u kulatého stolů, kterou organizují sdružení SUF a GALLICA, a která se bude týkat průzkumu provedeného letos v zimě mezi francouzskými učiteli v České republice. Během dopoledne pro vás máme připraveno také několik překvapení! Nakonec přijde čas na zhodnocení seminářů a předání osvědčení o účasti. Pro získání osvědčení se musíte zúčastnit celého 2,5 denního školení/setkání. 

Na závěr této Letní školy vás zveme na koktejl, který bude příležitostí rozloučit se s Hélène Buisson, která nás po čtyřech letech na Francouzském institutu v Praze opouští.

Momentálně čekáme na schválení žádosti o akreditaci Letní školy ze strany MŠMT. 

 

Podmínky účasti

Francouzský institut v Praze uhradí veškeré náklady za školení a stravování během dvoudenního školení. V pátek 20. srpna jste srdečně zváni na koktejl. 

Pomůžeme vám najít ubytování (na vlastní náklady nebo s případnou úhradou ze strany vaší školy díky akreditovanému osvědčení o absolvování školení). Za tímto účelem se obraťte na Vladimiru Pasco : vladimira.pasco@ifp.cz

 

Nabídka workshopů

Workshop č. 1 : Jak podněcovat interakci mezi studenty ve výuce FLE v kontextu digitálního vzdělávání - Marc CULIOLI, Francouzský institut v Praze

Workshop č. 2 : Použití videa ve výuce FLE - Estelle KOPER, Francouzský institut v Praze

Workshop č. 3 : (Auto)evaluace v praxi - Aurélie BASTARD, Francouzský institut v Praze

Workshop č. 4 : Využití autentického dokumentu ve výuce FLE - Virgilia CHAMBERLAIN, Francouzský institut v Praze

 

Jak se přihlásit

Chcete-li se zaregistrovat, vyplňte prosím tento formulář: https://forms.gle/TCcGWo8Hx3hM8rc69

Katalog bude brzy k dispozici.

2e édition du Jour du Prof de français – 26 novembre 2020

Formation Le smartphone, un allié du cours de FLE

Le 26 novembre 2020, la République tchèque rejoindra le mouvement mondial pour la 2e édition de la Journée internationale des professeurs de français qui a pour objectif de valoriser le métier d'enseignant de français. Cette année le thème retenu par les organisateurs est Nouveaux liens et nouvelles pratiques : projets pour demain.

Le 26 novembre, nous vous accueillerons en ligne pour l’atelier pédagogique Le smartphone : un allié du cours de FLE. La formation sera animée par Amandine Quétel  et se déroulera de 14h00 à 18h00, avec un temps de présentation, un temps de travail individuel et un temps de mise en commun. Amandine Quétel vous proposera même un retour individualisé sur vos créations après le 26/11.

Titulaire d’un Master FLE spécialisé dans l‘ingénierie de la formation à l’Université de Nantes, Amandine Quétel a travaillé plusieurs années dans le réseau culturel français de l’étranger en tant que coordinatrice pédagogique, formatrice de formateurs et enseignante de français langue étrangère auprès d’adultes et d’adolescents. Elle a notamment travaillé à l’Alliance Française de Puebla au Mexique, puis à l’Alliance Française de Sainte Lucie et à l’Institut français de Bilbao en Espagne. Formatrice de formateurs indépendante depuis 2017 et autrice de manuels pédagogiques auprès des Éditions Maison des Langues, elle offre son expertise en matière de FLE, en tant qu’enseignante, examinatrice DELF-DALF et coordinatrice pédagogique aux enseignants de FLE et aux institutions du monde entier. Amandine fait partie du réseau des formateurs labellisés TV5MONDE depuis 2015 et de l’équipe des Experts associés à France Éducation International (anciennement CIEP) depuis 2019.

 

Pour vous inscrire, veuillez remplir le questionnaire d’informations. Votre inscription sera validée et confirmée par un mail de Mme Vladimira Pasco qui vous transmettra l’ensemble des liens de connexion.

Le nombre de places étant limité, ne tardez pas à vous inscrire ! Nous vous attendons nombreux !

  

  

 

Vzdělávací semináře na Francouzském institutu

Oddělení kurzů na Francouzském institutu v Praze nabízí vzdělávácí semináře pro učitele francouzštiny na ZŠ a SŠ.

Vzdělávací programy pro učitele

Semináře jsou určeny pro stávající i budoucí vyučující francouzštiny FLE, kteří si přejí prohloubit své pedagogické znalosti a obohatit vlastní praktickou výuku.

Tyto vzdělávací programy jsou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, v jejich závěru Vám bude vystaveno osvědčení o absolvování školení.

Faktura za seminář může být vystavena buď na jméno účastníka, nebo na jméno příslušného školského zařízení.

Nabízené semináře

Nabízené termíny seminářů a přihláska

Stáhněte si přihlášku

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem