fr  /  cz

Možnosti vzdělání v České republice

Letní škola Francouzského institutu ve Praze

Francouzský institut v Praze organizuje již 4. ročník Letní školy, setkání pro učitele francouzského jazyka ze škol z celé České republiky.

Francouzský institut v Praze pořádá 4. ročník Letní školy, vzdělávací akci pro učitele francouzského jazyka ze škol z celé České republiky.

Vzhledem k mimořádným opatřením souvisejícím s epidemiologickou situací COVID-19 bude počet míst na seminářích omezen na 12 účastníků. Pro bezpečnost všech budou dodrženy maximální hygienické podmínky. Hygienická pravidla a opatření přizpůsobíme mimořádným opatřením, která budou platit v srpnu. 

Letní škola 2021 se bude konat 18. a 19. srpna v Akademickém gymnáziu, které se nachází naproti Francouzského institutu v Praze. 20. srpna dopoledne se setkání uskuteční ve Francouzském institutu v Kině 35.

Po minulých ročnících se jedná o akci, kterou si učitelé francouzského jazyka nesmí nechat ujít. Zohlednili jsme při organizaci průzkum provedený na začátku roku, ve kterém jste vyjádřili své potřeby. Nabídneme vám proto semináře na specifická témata, jejichž cílem je poskytnout odpovědi na vaše pedagogické a metodické otázky, a to jak pro prezenční, tak pro online výuku.

Letos přicházíme s novou formou, s novým návrhem: budete se moci zúčastnit čtyř workshopů, které jsou rozvrženy do dvou dnů. Semináře, které vedou rodilí mluvčí – vyučující francouzštiny působící v České republice, jsou zaměřeny především na praktickou část. Jejich obsahem je nejen analýza kontextu, ale také tvorba pedagogických nástrojů, které bude možné následně využít přímo v hodinách francouzského jazyka.

Třetí den (dopoledne) nabídneme diskusi u kulatého stolů, kterou organizují sdružení SUF a GALLICA, a která se bude týkat průzkumu provedeného letos v zimě mezi francouzskými učiteli v České republice. Během dopoledne pro vás máme připraveno také několik překvapení! Nakonec přijde čas na zhodnocení seminářů a předání osvědčení o účasti. Pro získání osvědčení se musíte zúčastnit celého 2,5 denního školení/setkání. 

Na závěr této Letní školy vás zveme na koktejl, který bude příležitostí rozloučit se s Hélène Buisson, která nás po čtyřech letech na Francouzském institutu v Praze opouští.

Máme pro Vás dobrou zprávu! Letošní Letní škola Francouzského institutu v Praze je akreditována MŠMT (MSMT – 13897/2021-2-459).  

 

Podmínky účasti

Francouzský institut v Praze uhradí veškeré náklady za školení během dvoudenního školení. V pátek 20. srpna jste srdečně zváni na koktejl. 

Pomůžeme vám najít ubytování (na vlastní náklady nebo s případnou úhradou ze strany vaší školy díky akreditovanému osvědčení o absolvování školení). Za tímto účelem se obraťte na Vladimiru Pasco : vladimira.pasco@ifp.cz

 

Nabídka workshopů

  • Workshop č. 1 : Jak podněcovat interakci mezi studenty ve výuce FLE v kontextu digitálního vzdělávání - Marc CULIOLI, Francouzský institut v Praze
     
  • Workshop č. 2 : Použití videa ve výuce FLE - Estelle KOPER, Francouzský institut v Praze
     
  • Workshop č. 3 : (Auto)evaluace v praxi - Aurélie BASTARD, Francouzský institut v Praze
     
  • Workshop č. 4 : Využití autentického dokumentu ve výuce FLE - Virgilia CHAMBERLAIN, Francouzský institut v Praze

 

Katalog je dostupný zde.

3. ročník Jour du Prof de français - 25. listopadu 2021

Informace budou brzy dostupné. 

 

Vzdělávací semináře na Francouzském institutu

Oddělení kurzů na Francouzském institutu v Praze nabízí vzdělávácí semináře pro učitele francouzštiny na ZŠ a SŠ.

Vzdělávací programy pro učitele

Semináře jsou určeny pro stávající i budoucí vyučující francouzštiny FLE, kteří si přejí prohloubit své pedagogické znalosti a obohatit vlastní praktickou výuku.

Tyto vzdělávací programy jsou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, v jejich závěru Vám bude vystaveno osvědčení o absolvování školení.

Faktura za seminář může být vystavena buď na jméno účastníka, nebo na jméno příslušného školského zařízení.

Nabízené semináře

Nabízené termíny seminářů a přihláska

Stáhněte si přihlášku

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem