fr  /  cz

IF Pass

Zapište se, staňte se členem IF Pass a čtenářem v naší Mediatéce

Karta IF Pass vám umožní využít slevy u našich partnerů a umožňuje absenční výpůjčky v mediatéce. Stáhněte si formulář zde.

Při zápisu je nutno předložit : 

 • občanský průkaz
 • povolení od rodičů u mladších 15 let


Čtenářský průkaz (IF Pass) je nepřenosný. Je nutno jej předložit při absenčních výpůjčkách a při žádosti o konzultaci audiovizuálních dokumentů v prostorách mediatéky.

Zápis je na 12 měsíců (ode dne zápisu).

Členský poplatek činí :

 • plný tarif : 490 Kč
 • zlevněný tarif : 250 Kč (děti, studenti do 26 let, učitelé)
 • mini tarif : 100 Kč (studenti IFP, důchodci, nezaměstnaní, invalidé).

Způsob úhrady: hotově, kartou (platby kartou možné od částky 50 Kč), bankovním převodem.
Kontaktujte biblio@ifp.cz

Členská karta IF Pass

Staňte se exkluzivním členem Francouzského institutu v Praze a vnořte se do frankofonního světa s kartou IF Pass!

- více než 2 400 členů

- 40 partnerů

S touto kartou na jméno platnou jeden rok ode dne založení získáváte exkluzivní výhody, které se týkají všech našich služeb a nabídky četných partnerských firem v Praze i ve Francii, v oblasti kultury, gastronomie, módy, krásy a sportu.

Karta IF Pass je na prodej na recepci, v mediatéce a v oddělení jazykových kurzů na Francouzském institutu v Praze.

S členskou kartou IF Pass získáváte:

- zvýhodněnou cenu při zápisu do našich skupinových jazykových kurzů

- čtenářský průkaz do Mediatéky Francouzského institutu v Praze a předplatné pro referenční frankofonní digitální knihovnu Culturethèque

- slevu do Kina 35

- slevu do Café La Terrasse de l'institut

- exkluzivní pozvánky a slevy na kulturní akce IFP

- slevy u našich partnerů IF Pass

IF Pass, kultura na dosah ruky

490 Kč Plný tarif 
250 Kč Snížený tarif (děti a studenti do 26 let, učitelé) 
100 Kč Tarif mini (studenti Institutu již při prvním zápisu, důchodci a senioři od 65 let, držitelé průkazu OZP, nezaměstnaní)Gastronomie

V bistru à Table! se snoubí francouzský šarm spolu s uvolněnou kosmopolitní atmosférou v designově neotřelém prostředí. Šéfkuchař a majitel bistra Jean-Charles Berger je rodilý Pařížan, pro kterého je jídlo a jeho příprava velkou láskou a vášní. Díky němu můžete v à Table! ochutnat francouzská jídla proslulá i méně známá, připravená podle domácích receptur, jejichž osobitá vůně a chuť Vás přenese do různých koutů Francie.

Začněte den s tradičním „croque-mosieur“ k snídani, v poledne vyrazte s kolegy na obědové menu nebo si večer zajděte s přáteli třeba na šneky a kachní prsa s některou ze skvělých omáček. Stálé menu není nikterak rozsáhlé, ale během roku se rozrůstá o sezónní nabídky a různé jednorázové akce, jako jsou třeba ústřice z Bretagne, které jedou do bistra přímo čerstvě vylovené. Pestrý výběr lahvových i rozlévaných vín z celé Francie jsou v à Table! samozřejmostí.

Těšíme se na vás 
A bientôt !


Bistro à Table !
Mařákova 10
160 00 Praha 6
Otevírací doba 
Pondělí – Pátek : 7h30 – 23h00
Sobota : 10h00 – 22h00

Cílem našeho týmu je sdílet radost a potěšení s ostatními objevováním nových variací chutí. Když tvoříme nový recept, přesně víme, jaká chuť bude převládat, a které další budou postupně následovat. Úspěch všech výrobků z našeho sortimentu, nabízených zákazníkům, tkví především v kvalitě použitých ingrediencí spolu s dokonale vypracovanou formou a tvarem díky  naší znalosti francouzského cukrářství a otevřené inspiraci recepty z celého světa. New York, Praha, Mexico, Rio de Janeiro, Havana, Paris, Venice, Brussels, Moscow, Kyoto, Okinawa, Hong Kong…Všechna tato města představují názvy našich dortů. Zákazníci tak mají příležitost obletět celý svět skrze své chuťové pohárky a vyzkoušet nepřeberné množství variací, zastupující právě dané místo svoji typickou chutí. Dále pak v našem sortimentu naleznete dorty bezlepkové, veganské či dokonce raw dorty. Dokonce je ve všech výrobcích méně jak 10 % volných cukrů tak, aby bylo splňováno doporučení Světové zdravotnické organizace, vztahující se k příjmu cukru.


Klimentská 2067/34

110 00

Petrská čtvrť


pondělí zavřeno
úterý 08:30–19:00
středa 08:30–19:00
čtvrtek 08:30–19:00
pátek 08:30–19:00
sobota 09:30–16:00
neděle 09:30–16:00

 

Cidre je mírně alkoholický jemně perlivý nápoj. Cidre Val de Rance pocházející z Bretaně je vyroben ze 100% jablečné šťávy. Do cidru není přidávána voda ani žádné koncentráty. Val de Rance Cru Breton v sobě spojuje tradiční postupy s moderními metodami, které dbají na vysokou kvalitu tohoto nápoje.
Tento cidre pro vás dovážíme do České republiky již 6 let a nabízíme tři druhy prémiového cidru – doux/sladký, brut/suchý, bio -, které dodáváme v lahvích po 0,25l nebo 0,75l.
Držitelům karty IFP nabízíme slevu 20% na výrobky na eshopu cidrebretan. Pokud jste držitelem karty, zadejte její číslo při objednávce do promokódu a sleva vám bude okamžitě započtena.

Cidreshop
Lucie Laitlová

Máte chuť na lahodný moučník Paris-Brest z odpalovaného těsta s krémem, na makaronky nebo jahodový dort? Pak vás i vaše chuťové buňky potěší cukrárna Saint Tropez! 
Tato cukrárna s ruční výrobou je v Praze již 80 let a úspěšně pokračuje v rodinné tradici. Ve své široké nabídce má ty nejlepší francouzské speciality, koláče, dorty, sladké pečivo, čokoládu a poháry připravované na místě z kvalitních surovin. Udělejte si čas a zastavte se u nás v centru Prahy na příjemné posezení u vybraných dobrot!


Passion Chocolat, s.r.o/ Cukrárna Saint Tropez
Karmelitská 376/20
118  00, Praha 1 – Malá Strana
Otevírací doba
Po - Pá         8 –19 hodin
So - Ne         9 - 19 hodin

caje.whitegrant.eu
+420 244 463 244

- 10% na čajové kazety

V roce 1692 udělil král Ludvík XIV "Siru Damame" výsadu prodávat kávu, čaj a čokoládu v tehdejší  Francii. Od tohoto okamžiku začíná dlouhý příběh, který vedl od prodeje koření a exotického zboží z nejlepších světových regionů, až do dnešních dnů, kdy se firma zaměřila výhradně na obchodování s čajem. Na počátku 50 let, na podnět Jean Jumeau-Lafonda, vášnivého a vynalézavého člověka, začíná dobrodružství moderního ochuceného čaje. Slavná směs "Goût Russe Douchka" se stává kultovní čajovou směsí společně s klasickým vánočním čajem, či směsí "Jardin Bleu" a "Quatre Fruits Rouges". Dnes, Didier Jumeau-Lafond a jeho děti Emmanuel a Flora zvěčňují, rozvíjejí a sdílejí toto know-how s týmem 190 lidí. Cestují po celém světě a hledají ty nejlepší směsi a pečlivě se starají o čajové lístky, které přicházejí do továrny v Dreux. Ty se pak třídí, kalibrují a pečlivě zabalené se distribuují do více než 60 zemí světa. 

Výrobky Dammann Frères jsou velvyslanci francouzské elegance a živého pařížského umění na všech světových kontinentech. Od roku 2011 vám toto umění zprostředkovává firma White Grant s.r.o., která je výhradním distributorem pro Českou republiku.

 


Čajový boutique Dammann Frères
White Grant s.r.o.
Masarykovo nábřeží 4
120 00 Praha 2
Otevírací doba
Pondělí – Pátek : 10h00 - 11h30, 12h00 - 18h00
 

Jako rodilý Francouz miluji francouzskou kuchyni. V České republice žiji už několik let a vždycky jsem toužil ukázat Čechům to nejlepší z francouzských specialit. Proto jsem otevřel tento obchod, ve kterém najdete výběr kvalitních francouzských lahůdek, specialit a vína.
Všechny výrobky dovážím přímo z Francie a pečlivě vybírám každého dodavatele, abych na váš stůl přinesl to nejlepší, co má rodná země nabízí. Objednejte si francouzské speciality online : https://www.francouzske-speciality.cz/ nebo navštivte náš obchod na Praze 2, 200 m od Náměstí Míru (metro A).


Spécialités de France - Francouzské speciality
Belgická 27
120 00 Praha 2


Pondělí – Pátek: 14h - 19h
Sobota: 12h - 17h

Gaël je nadšenec a v centru Prahy vám nabízí jedinečnou škálu sýrů v České republice. V jeho obchodě objevíte kvalitní výrobky dovážené přímo z francouzských regionů. Pokud si přejete na večeři výběr sýrů právě té správné zralosti nebo sýrový bufet na pracovní jednání, Gaël vám rád poskytne ty nejlepší rady a nabídne vám i chléb a víno či vína vhodná k sýrům. 


Fransýr
Gaël Dandelot
Pasáž Lucerna - Vodičkova 34
110 00 Praha 1
Otevírací doba
Pondělí – Pátek : 10h00 – 20h00
Sobota : 10h00 – 19h00
Jsme zážitková restaurace, která klade velký důraz na kvalitu surovin, jejich zpracování, prezentaci a následný servis. Na to vše dohlíží duo našich šéfkuchařů – Svatopluk Hemmer a Saša Pavlovič. Oba mají spoustu zkušeností, které nasbírali po celém světě a teď je spolu úspěšně kombinují na našem menu. Díky nim jsme doporučeni ve významném průvodci Michelin.
O přátelskou atmosféru restaurace se stará provozovatel Libor Pavlíček, který pracoval necelých 30 let v restauraci V Zátiší a z toho ji posledních 20 let vedl jako manager.
Historický domek s dlážděným nádvořím podtrhuje atmosféru sofistikované restaurace jako je právě Grand Cru. Jméno restaurace vyjadřuje nejvyšší kvalitu francouzských vinic, ze kterých máme složený pevný základ našeho vinného sklepa
Lodecká 4, Praha 1, 110 00
PONDĚLÍ až PÁTEK
11:30 - 15.00, 17.30 - 23:00

www.lacavedadrien.cz
+420 246 030 284 / +420 734 258 304

- 15%

La Cave d’Adrien je rodinná vinotéka, kterou založili Arnaud a Adrien Bricoutovi a je považována za jeden z nejhezčích vinných barů v Praze. Najdete tam asi šedesát druhů francouzských vín a asi třicet vín s označením Grand Cru, dále uzeniny, sýry, paštiky, nebo tradičně vyráběné zavařeniny. Vše je pečlivě vybrané, abyste byli co nejvíce spokojeni.

Můžete si také objednat speciální zboží, které bude do 10 dnů k odběru v obchodě.


La Cave d’Adrien
Adrien Bricout
Americká 649/18
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Otevírací doba
Pondělí – Sobota: 12h00 – 21h00
Neděle: 17h00 – 21h00 (po telefonické domluvě na čísle +420 734 258 304)

www.lagare.cz
info@lagare.cz

10% sleva na jídlo a nápoje v době od 18 h do zavíračky.
O víkendech sleva platí celý den.

S radostí vám představujeme našeho nového partnera věrnostní karty IF Pass, kterým je nově zrekonstruovaná restaurace La Gare ze sítě Gare Restaurants. Restaurace La Gare je velmi populární pro svou pestrou nabídku francouzské kuchyně, jež zahrnuje, mimo jiné, výborné snídaně, polední menu a speciality šéfkuchaře Jana Kvasničky. Tradiční francouzská jídla jako jsou kohout na víně, delikatesy z grilu, ústřice, krevety, šneci po burgundsku, doplní profesionální sommeliér výborným vínem, které vytvoří které vytvoří vašim chuťovým buňkám nezapomenutelný zážitek.

Díky kartě IF Pass získáte ve všední dny také 10% slevu na jídlo a nápoje v době od 18 h do 24 h. O víkendech sleva platí celý den! Dále s kartou IF Pass získáváte exkluzivní cenu při zakoupení vybraných vín.

Šumivá:

Crémant de Limoux, Domaine J. Laurens .......... 422,-

Bílá:

Picpoul de Pinet, Moulin de Gassac .......... 335,-

Sauvignon Touraine, Monmousseau .............. 359,-

Červená:

Cotes du Rhone, Chateau Montfaucon .......... 374,-

Chateau Terre Bleue, Bordeaux .......... 468,-


V Celnici 3, 110 00 Praha 1

Tel.: +420 222 313 712

Mobil: +420 602 502 906

 

 


PO – PÁ  11:00 - 24:00

SO 11:00 – 24:00

NE 11:00 – 23:00

                                          

lepetitbouillon.com/cz
alexis@lepetitbouillon.com

sklenka vína ke každé objednávce od 150 Kč výš NEBO 15% sleva

Výtečná francouzská klasika, levná, zdravá, uvařená s láskou. Můžete ji ochutnat na gastro marketu Manifesto Florenc, nebo si ji nechat dovézt až ke dveřím po celé Praze. Už vám nemusí vyvařovat babička, teď to bude dělat  Le Petit Bouillon.

První ''bouillon''se objevil v polovině 19. století v Paříži jako místo, kde si místní pracující třída mohla dopřát chutné a levné jídlo. Bouillony jsou pařížskou specialitou a jinde jste je najít nemohli. Až doteď. Le Petit Bouillon  přichází do Prahy jako jejich zmenšená moderní verze.

I když se naše menu pravidelně obměňuje, vždycky v něm najdete francouzské retro klasiky jako Cassoulet, Boeuf Bourguignon, Pout au Feu, Ratatouille, a když nedáte jinak, tak i šneky nebo telecí hlavy. Naše jídla jsou vždy čerstvá, jednoduchá, vydatná a po vzoru pařížských bouillonů skoro za hubičku.


MANIFESTO MARKET FLORENC
Na Florenci, 110 00 Prague-Nové Město

NÁPLAVKA
Podskalská 18, Praha


Otevřeno je každý den od 11:00 do 22:00
Petite France je tradiční pekařství a cukrářství založené v roce 2011. Vlastní výroba a ruční práce den co den 365 dní v roce!
Vybrat si můžete z 10 druhů chleba, tradičních baget a ručně motaných máslových croissantů ve 3 druzích!
Certifikované italské espresso FILICORI ZECCHINI a skvěle doplní vynikající dorty!
Novinka! Od června 2020 je k dispozici malá zahrádka od legendární francouzské firmy FERMOB!
 

Myslíkova 22
Praha 2


Denně včetně víkendů a svátků
8-18

Vítejte v moderní cukrárně Votre plaisir, kde jsme přesvědčeni, že fascinující chutě a precizní detaily patří neodmyslitelně k francouzské cukrařině. V našich dezertech naplňujeme obojí.

Není nám jedno, kdo vám naše výrobky prodává, jak si je odnesete domů, nebo jestli vám chutnalo. Nejlepší chutě ukrývají suroviny samotné, proto s nimi pracujeme tak, aby jejich chuť vynikla, a vy jste vždy poznali, co máte právě na jazyku. Nechte se zlákat vzhledem, poznejte plné chutě a užijte si každý detail.


Klimentská 1
Praha 1
po-pá 12:00 - 18:00
Víno Delikatesy je online společnost, která spotřebitelům umožňuje nakupovat řadu gurmánských produktů a hlavně vína za nejlepší ceny.
Připravili jsme tedy výběr z více než 200 referencí rozdělených do 8 zemí. Sortiment vín se však skládá ze 70% francouzských vín. Najdete u nás také produkty jako sýr, klobásy, paštiky a teriny! Výběr sortimentu, který umožnil v roce 2019 prodat více než 40 000 lahví, dobyl mnoho francouzských, českých a krajanů, místo je k dispozici ve 3 jazycích.
Vino Delikatesy spolupracuje s rodinnými vinicemi, které nás pravidelně navštěvují. Organizujeme také ochutnávky každý týden na různá témata, vše v angličtině.
Neváhejte se podívat na www.vino-delikatesy.cz a využijte 10% slevu s kódem „Francouzský institut“ a svým číslem z karty IF Pass zapsanou v „poznámce".
U Nikolajky 912/9
150 00, Praha 5

Kultura

www.avantgarde-prague.fr
info@avantgarde-prague.cz
+420 226 235 080 / +420 776 186 972

Slevy až 200 Kč na vybrané prohlídky s průvodcem

Hledáte informace, aktivity nebo služby pro váš pobyt v Praze nebo v České republice ? Tak to jste na správné adrese !

V naší cestovní kanceláři se sice specializujeme na francouzsky mluvící veřejnost, která cestuje do Česka, ale rádi pomůžeme komukoli, kdo potřebuje informace a služby spojené s turistickou či pracovní návštěvou stověžaté metropole i celé země. Poradíme vám s ubytováním, pomůžeme vám s rezervací vstupenek na koncerty, opery a jiné kulturní pořady, zorganizujeme pro vás komentované prohlídky s průvodcem, zprostředkujeme pro vás výlety mimo Prahu, transfery, pronájmy aut a poskytneme vám ty nejlepší tipy, co kde dělat.


Avantgarde Prague
Patrick Beslon
Jáchymova 3
110 00 Praha 1 – Staré Město
Otevírací doba
Pondělí – Pátek : 9h00 – 18h00
Sobota – Neděle : 14h30 – 17h30

Naším posláním je poskytovat lidem příležitosti ke vzdělávání a seznamovat je s inovativními myšlenkami ze Spojeného království. Chcete-li angličtinu studovat nebo vyučovat, složit zkoušku nebo se dozvědět o akcích, které pořádáme, navštivte www.britishcouncil.cz.


British Council
Bredovský dvůr - Politických vezňů 13
110 00 Praha 1
Otevírací doba
Pondělí – Čtvrtek: 8h00 – 20h00
Pátek : 8h00 – 17h00
Sobota : 8h30 – 13h00

​​​​​​​- 10 % z plné ceny vstupenky na koncert San Giovanni 4. února 2020  

Collegium 1704 : koncert San Giovanni 4. února 2020  
- 10 % z plné ceny vstupenky

Pražský barokní orchestr Collegium 1704, dlouholetý partner IFP, vám nabízí mimořádnou příležitost slyšet vynikajícího francouzského kontratenoristu Christopha Dumaux v titulní roli oratoria A. Stradelly San Giovanni Battista. Koncert proběhne 4. února 2020 v 19.30 ve Dvořákově síni Rudolfina
Příběh sv. Jana Křtitele a svůdné královské dcery Salome převyprávěný Alessandrem Stradellou uchvacuje nejen melodickou invencí a pestrostí zpracování libreta, ale především rafinovanou výstavbou dramatu a neobyčejně sdělnou a propracovanou charakteristikou postav.

Pro členy IFPass sleva 10 % z plné ceny vstupenky.

Alessandro StradellaSan Giovanni Battista

Christophe Dumaux | San Giovanni Battista
Arianna Vendittelli | Salome
Krešimir Stražanac | Herode
Luca Cervoni | Consigliere
Gaia Petrone | Madre Herodiade

Collegium 1704
Václav Luks | dirigent

Rezervace vstupenek: 
production@collegium1704.com
Mobil: +420 739 21 1704 

www.reznicka.cz
divadlo@reznicka.cz
+420 720 993 787

30% sleva na inscenaci francouzského dramatika Marca Delaruella pro držitele karty IFPass

20% sleva na celý repertoár pro držitele karty IFPass

Divadlo v Řeznické nabízí pro držitele karty IFPass slevu 30% na inscenaci francouzského dramatika a režiséra Marca Delaruella – Věčná milenka Alma Mahlerová. 

Slevu získáte při koupi nebo rezervaci vstupenek zadáním slevového kódu – IFPassAlma

Věčná milenka Alma Mahlerová - Marc Delaruelle

režie a výběr hudby: Peter Gábor
hrají: Radka Fidlerová, Máša Málková a Ondřej Volejník

„Velká vdova“ - Alma Mahlerová - „Siréna s modrýma očima“.
Slavná žena slavných mužů a jejich „Múza“. Ovládala je nejen svou krásou, ale i železnou vůlí, inspirovala je, ale i nemilosrdně nutila k tvůrčí práci. Vedla život plný vzrušení, vášně a ctižádostivosti na výsluní slávy velkých umělců. 
Jaká je skutečná tvář Almy Mahlerové?

Data představení a rezervace zde.----

Divadlo v Řeznické nabízí pro držitele karty IFPass slevu 20% na nákup vstupenky. 

Slevu získáte při koupi nebo rezervaci vstupenky zadáním slevového kódu – IFPass20

Divadlo v Řeznick
, které letos oslaví 40 let své profesionální umělecké činnosti, je divadelní scénou s unikátním charakteristickým blízkým kontaktem s divákem a nabízí jedinečný a nezaměnitelný repertoár. Prošly jím stovky uměleckých osobností a nyní se v Řeznické můžete setkat například s Kateřinou Macháčkovou, Nelou Boudovou, Lucií Štěpánkovou, Miroslavem Táborským, Pavlem Rímským, Martinem.
 


Divadlo v Řeznické, o. p. s.
Řeznická 17, 110 00 Praha 1

www.jatka78.cz/en

10% sleva na představení, v nichž vystoupí interpreti z Francie

Multifunkční divadelní sál, Malá scéna, tréninková hala, zkušebna, galerie, bar & bistro. Místo s ideálními podmínkami pro nový cirkus, tanec, nonverbální, alternativní a loutkové divadlo, domovská scéna Cirku La Putyka či DEKKADANCERS. Na Jatkách78 jsou častým hostem i soubory jako Vosto5, Bratři v tricku, Vítek Neznal & kol., Losers Cirque Company či Heaven's Gate. Jedná se tak o prostor otevřený českým i zahraničním souborům, uzpůsobený pro rezidenční projekty a představení, workshopy, konference, diskuze, přednášky, výstavy a happeningy. 

To jsou Jatka78!

Využijte 10 % slevy pro držitele IF Passu na koupi vstupenek na francouzská představení !

 

 


Jatka78
Pražská tržnice
haly č. 7 a 8
Bubenské nábřeží 306/13
170 00 Praha 7 - Holešovice

www.letnislavnosti.cz/
vstupenky@letnislavnosti.cz
+420 731 448 346

-10% na zahajovací koncert Meditatio a koncert La rose de Paris

Letní slavnosti staré hudby jsou největším a nejdéle působícím festivalem staré hudby v Praze. Jednou z předností festivalu je propojení krásné architektury s hudbou odpovídajících stylů. Festival je členem evropské sítě REMA a je hrdým držitelem prestižního EFFE Label 2019–2020 a označení „výjimečný festival“. 
Pro členy IF Pass nabízí festival slevu 10% z ceny vstupenky všech kategorií na zahajovací koncert Meditatio a koncert La rose de Paris. 

Slevu lze uplatnit po předložení IF passu při nákupu ve festivalovém centru (GALERIE 1, Štěpánská 47, Praha 1, každou středu 10:00 – 18:00) nebo při nákupu vstupenky před koncertem.

Kontakty pro rezervaci: 

T +420 224 229 462

Librairie francophone, kterou provozuje společnost Megabooks CZ, největší dovozce zahraniční literatury do České republiky, sídlí ve Francouzském institutu v Praze a nabízí široký výběr frankofonní literatury, od velkých klasiků až po nejčerstvější novinky, učebnice francouzštiny, slovníky, komiksy, knihy pro děti a CD. Najdete zde také francouzský denní tisk a své oblíbené časopisy!


Librairie francophone Megabooks
Štěpánská 35
111 21 Praha 1


 

Otevírací doba

Pondělí – Čtvrtek:  9:00 - 13:00 14:00 – 18:00

Pátek:                    9:00 - 13:00 14:00 – 16:00

Otevírací doba v létě (7. července - 17. srpna)

Pondělí – Pátek:  9:00 - 13:00 14:00 – 16:00

 

 

www.lyon-bleu.fr
+ 33 (0) 4 37 48 00 26

- 5 % na pobyty od 1 do 6 týdnů

- 10% na pobyty od 7 týdnů

Nabídka platná pro všechny typy programů

Učte se francouzsky v Lyonu : je tu pro Vás Lyon Bleu International!

 • Skupiny s maximálním počtem 12 lidí různých národností i věku
 • V ceně zahrnuto: výukový materiál, rozřazovací test, certifikát dosažené úrovně po skončení kurzu, návštěva města Lyon, přístup k Wi-Fi ve škole Lyon Bleu
 • Konzultace v mini skupinách zdarma (2 - 6 lekcí týdně navíc)
 • Specializované programy: francouzština v kuchyni, programy pro školní skupiny, stáže pro profesory francouzštiny
 • Kulturní programy (prohlídky s průvodcem, kurzy vaření, degustace, a mnoho dalšího

Proč si vybrat Lyon pro své studium francouzštiny?

 • Nižší náklady na život v porovnání s ostatními francouzskými turistickými městy
 • Mezinárodní dopravní křižovatka (přímé lety Lyon – Praha)
 • Autentická a pohostinná atmosféra ve městě

Lyon Bleu International
82 rue Duguesclin
69006 Lyon
France


Otevírací doba 
Otevřeno po celý rok (mimo Vánoční a státní svátky):
Pondělí – Pátek : 8h30 – 18h00

10% sleva na inscenace Městských divadel pražských francouzské provenience a na všechny taneční inscenace souboru Lenka Vagnerova& Company.

Městská divadla pražská – Divadlo ABC, Rokoko a Komedie – jsou novým partnerem IF Pass Francouzského institutu v Praze. Držitelé členské karty IF Pass proto od 21. listopadu 2018 získávají exkluzivní 10% slevu na inscenace Městských divadel pražských francouzské provenience: Konkurz, Otec, Premiéra mládí Tančírna 1918-2018, Znovusjednocení Korejí, Než vše začalo…. A také 10% slevu na všechny taneční inscenace souboru Lenka Vagnerova& Company.

Stačí ukázat průkazku v pokladně divadel ABC, Komedie a Rokoko či zadat kód 050950 při on-line nákupu.

Více na www.Mestskadivadlaprazska.cz.

Divadlo ABC

Vodičkova 28, Pasáž U Nováků, Praha 1

Pokladna: 222 996 115

Divadlo Rokoko

Václavské náměstí 38,  pasáž Rokoko, Praha 1

Pokladna: 222 996 185

Divadlo Komedie

Jungmannova 15/1, 110 00 Praha 1

Pokladna: 222 996 131

www.narodni-divadlo.cz/cs
info@narodni-divadlo.cz
+420 224 901 448

30 % sleva na inscenace her francouzských autorů (Stát jsem já)

Činohra Národního divadla v Praze nabízí pro držitele členské karty IF Pass 30% slevu na inscenace her francouzských autorů:

Vincent Macaigne: Stát jsem já 
Termíny představení :
říjen: 05/10, 06/10, 08/10
leden: 20/01, 25/01, 26/01, 28/01/2022

Prodej:
Online - pro členy při nákupu v košíku otevřít možnost Vybrat si slevu a do volného políčka s nápisem „Zadejte slevový kód" napište kód: realityshow a slevu uplatněte zlatým plus.
Na pokladnách ND po předložení členské karty IF Pass.


Národní 2, 110 00 Nové Město, Praha
Po–Ne
od 10:00 do 18:00

Orel and friends nabízí velký výběr dárků od českých umělců: keramika, kabelky, šperky, dřevěné hračky, plakáty, ubrusy z modrotisku...
Modrotisk je tradiční technika tisku na látku typická pro střední Evropu. V roce 2018 byla zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Stéphane Corbet, který je iniciátorem tohoto projektu, je Francouz žijící v Praze od roku 2002. S radostí vás přivítá ve svém obchodě!

Promo kód na slevu 10% na e-shop: CARTEINSTITUT


Nerudova 6
Malá strana
Praha


Otevřeno každý den 10:00 - 18:0

www.pkf.cz
vstupenky@pkf.cz
+450 224 267 644

- 15% na nákup vstupenek na vybrané koncerty s francouzskými umělci

Český orchestr světového renomé, který si z klasické hudby dokáže odskočit do světa jazzu, punku, world music nebo umělé inteligence!

PKF — Prague Philharmonia vznikla v roce 1994 z iniciativy světoznámého dirigenta Jiřího Bělohlávka. Od sezony 2015–2016 stojí v jejím čele vynikající francouzský dirigent Emmanuel Villaume.

- 15% na nákup vstupenek na vybrané koncerty s francouzskými umělci
Rezervace přímo u PKF vstupenky@pkf.cz (Martina Fabiánová). Prosím uveďte jméno a číslo členské karty IF Pass.
Slevu není možné uplatnit online a slučovat ji s jinými slevami (dítě, senior, student, rodinná vstupenka). 

Další slevy, které nabízí PKF – Prague Philharmonia 
Výhody pro studenty: vstupenky za 100 Kč na cyklus A, K a S
Výhody pro děti do 15 let: vstupenky za 100 Kč na cyklus A, K a S. Dětská vstupenka na cykly D a E.
Nabídka pro rodiny s dětmi: Rodinná vstupenka za 100 Kč na osobu na Komorní cyklus (K).
 


PKF – Prague Philharmonia
PKF - Prague Philharmonia, o.p.s
Kulturní dům Ládví
Burešova 1661/2
182 00 Praha 8


Otevírací doba
úterý 13:30-17:00
středa 13:30-19:00
čtvrtek 9:30-12:30
Případně je možné vstupenky rezervovat na emailu vstupenky@pkf.cz

www.filharmonickysbor.cz
havlova@choir.cz
+420 224 276 539

100,-Kč za vstupenku na výroční koncert 7.12.2019 v 19.30 (Rudolfinum)


 


Senovážné náměstí 23, Praha 1

ProART Company nabízí pro držitele karty IFPass slevu 10% v některých pořadech.

O ProART Company:
Těžištěm práce ProART Company je snaha o hledání společných cest pro tanec a činohru, respektive zpěv, snaha vytvářet nepovrchní, mnohovrstevnatá, rovněž širšímu spektru publika srozumitelná, současná, tanečně-divadelní představení. Stylově je možné soubor zařadit mezi moderně-současné tanečně-divadelní těleso.


Vranovská 32 b
61400 Brno

Protože Prod nabízí množství koncertů současné hudby a představení, jak frankofonních - tak mezinárodních, a to v Praze i po celé České republice.

Podívejte se na všechny akce zde!

Aktuální sleva pro držitele karty IF Pass: -100 Kč na představení Paula Taylora: So british (nebo skoro) ve čtvrtek 19. dubna ve Vnitroblocku v Praze. 
Lístky kupujte zde. Pro držitele karty IF Pass za 850 Kč.

Nenechte si ujít veselé představení "So british (nebo skoro)" největšího Francouze z Britů Paula Taylora, který se proslavil sérií "What the Fuck France", ve čtvrtek 19. dubna 2020 ve Vnitroblocku v Praze.


Jeudi 19 avril
Vnitroblock
Tusarova 791/31, 170 00 Praha 7-Holešovice

www.rachot.cz
+420 736 638 254

Zváhodněná cena:
dvoudenní vstupenka - 350 Kč
dvoudenní rodinná vstupenka - 500 Kč

Agentura Rachot production připravila každoroční festival Respect a nabízí držitelům IF Passu slevu : dvoudenní vstupenku za 350,- Kč nebo dvoudenní rodinnou vstupenku, která je platná pro rodiče a libovolný počet dětí do 15 let za za zvýhodněnou cenu 500,- Kč.Ke koupi na místě po předložení průkazu IF Pass.
Různé typy slev se nesčítají.

Jedním z jejích hlavních cílů je přispět prezentací alternativních hudebních žánrů a tradiční hudby z nejrůznějších kulturních oblastí k rozvoji otevřené tolerantní společnosti.

 


Rachot production s.r.o.
Kateřina Malá
Kubelíkova 1548/27 Praha 3

Móda

Bojujete s bolestmi zad, během dne neustále upravujete ramínka od podprsenky nebo se musíte hlídat, aby Vám někde nevypadla prsa? Známe tyhle situace. Zažily jsme je. A už je nechceme zažívat znovu. Proto je tu Caresse BraExpert.
V prodejnách v Praze a Brně věnujeme každé ženě tolik času, kolik je zapotřebí. Důležité pro nás totiž je, abyste odcházela v dokonale zvoleném prádle, které Vám pozvedne prsa i sebevědomí.
Zakladatelka Klára Hrušková si sama na sobě ověřila, co krásná, padnoucí podprsenka dovede udělat. Proto založila Caresse BraExpert, kde nejsou žádná prsa příliš malá, nebo velká, kde víme, že na věku, postavě ani velikosti opravdu nezáleží.
Časem k nádhernému prádlu přibyl i sortiment pro ochranu stehen, který se stal neodmyslitelnou součástí šatníku každé ženy, která si chce užít pohodové léto v sukních.

Praha - Korunní 32
Praha - Vodičkova 34
Brno - Pekařská 18


Otevírací doba se liší v každém obchodě:

Pobočka Korunní 32, Praha
Po - Pá: 9:00 – 19:00
Sobota: 10:00 – 14:00

Pobočka Vodičkova 34, Praha
Po - Pá: 9:30 – 19:00
Sobota: 10:00 – 16:00

Pobočka Pekařská 18, Brno
Po - Pá: 9:30 – 18:30
Sobota: 9:30 – 13:00
 

www.lafemmemimi.com
+420 224 214 106 / +420 775 665 386

-15%

La Femme MiMi oslavuje ženskou krásu. Přijďte a objevte barevné oděvy a doplňky, které pro vás vytváří MiMi Lan. La Femme MiMi pečlivě vybírá krásné materiály a střihy inspirované ženským ideálem a nabízí vám elegantní a originální kreace v příjemném a hezkém interiéru. Její kolekce se prodávají v Praze, Vídni a Amsterdamu. 


La Femme MiMi s.r.o
MiMi Nguyen Hoang Lan
Štěpánská 51
110 00 Praha 1
Otevírací doba
Pondělí - Pátek: 10h00 – 19h00
Sobota: 11h00 – 17h00

www.cerises.cz
+420 241 401 165

- 10% na nezlevněné zboží

- 5% na již zlevněné zboží

Francouzi mají cit pro módu, o tom není sporu. Umí také módu tvořit. Důkazem je uvedení na český trh nové značky dámského oblečení Le Temps des Cerises, která je výrazem ležérní módy, půvabné svou lehkostí, sportovní a elegantní, zkrátka francouzské módy! Muži se můžou nechat mile překvapit její mužskou obdobou, značkou Japan Rags, která nabízí originální oděvy s dotykem vintage stylu. Základem obou kolekcí je to, co patří do základní výbavy: jeans, klasické či extravagantní, ale vždy dokonale střižené.


Le Temps des Cerises
Blanka Škaloudová
Arkády Pankrác - Na Pankráci 86
140 00 Praha 4
Otevírací doba
Pondělí – Neděle: 09h00 – 21h00

www.petit-bateau.cz
+420 727 852 993

- 15% na kompletní sortiment (není slučitelné s dalšími slevami a akcemi)

Ve věku 126 let nelze přece brát věci vážně! Petit Bateau představuje především rozpustilý a radostný svět, který oslovuje všechny generace, od narození do 924 měsíců. 
Avšak co se týče kvality, s tou se u nás nežertuje. Trička nemění tvar, patentky bodíček nevypadávají a bavlna zůstává na dotek stále hebká… Jsme držiteli značky Oeko-tex Standard 100, což zaručuje, že bavlna nedráždí pokožku. Navíc jsme se zavázali, že se budeme starat o naši planetu a proto kolekce pro nejmenší je ušita z organicky pěstované bavlny. Staráme se o budoucí generace již od roku 1893 !
Oblečení pro děti i dospělé vás bude provázet od rána až do večera, od večera do rána, po celý dlouhý rok!

Aktuální kolekci značky Petit Bateau si prohlédnete na stránkách www.petit-bateau.cz.


Petit Bateau

U Prašné brány 3/ Králodvorská
110 00 Praha 1


Otevírací doba
Pondělí – Sobota: 10:00 – 19:00
Neděle: 11:00 – 18:00

www.promod.cz/

-20% při nákupu 2 produktů*

Promod je francouzská módní značka, která si zakládá především na kvalitě, eleganci a pohodlí. Posláním značky je podtrhnout přirozenou krásu žen
Kolekci Promod tvoří skupina stylistů a návrhářů, kteří se snaží, aby každá klientka našla svůj styl, šla s dobou a vytvořila si jednouchý a zároveň funkční šatník pro každou příležitost. Značka pravidelně osvěžuje svou nabídku v prodejnách i na internetu. 
V Promod najdete krásné vzory, svěží barvy, originální doplňky a trendy outfity. 

Nová kolekce se vyznačuje ženskostí, autenticitou a svobodou. Bohémsky styl prezentují šaty. Na výběr jsou však také květy, barevné vzory nebo krajka. Kolekce DENIM je navržena pro všechny typy postav. Posláním kolekce je zažít dobrodružství, žít naplno, být svobodná a cítit se sama sebou.

SLEVA:  -20% při nákupu 2 produktů*
*Nabídka platí pro držitele IF PASS neomezeně ve všech buticích Promod v České Republice. Sleva 20 % je platná při nákupu minimálně 2 nezlevněných produktů. Nabídka se nevztahuje na bižutérii, zlevněné produkty, na nákup dárkové karty, krejčovské úpravy ani na vstup do věrnostního programu Promod.  Nabídku nelze kombinovat s ostatními slevami a akcemi.

 

Praha - OC Quadrio, OC Palác Flora, OC Nový Smíchov, OC Arkády Pankrác
Hradec Králové - OC Futurum
Pardubice - Palác Pardubice


Praha, Pradubice: 10:00 - 20:00
Hradec Králové: 10:00 - 18:00

Krása

www.franckprovost.cz
+420 777 270 570

-30% v salónu ve Slovanském domě
-20% v salónu na Korunní (pouze u Senior nebo Master Stylist)

Nechte si pečovat o krásu svých vlasů v salonech Franck Provost!
Francouzské kadeřnické salony Franck Provost, které najdete v Praze a v Karlových Varech, nabízejí moderní dámské a pánské střihy a barvení vlasů na bázi kvalitních profesionálních produktů.


Franck Provost
Zuzana Vilímovská, PR & marketing
Slovanský dům, Na Příkopě 22, Praha 1, 221 451 783
Korunní 58, Praha 2, 222 518 396
Grandhotel Pupp, Mírové

La Sultane de Saba je luxusní francouzská kosmetická značka, jejíž koncept je vytvořen na základě tradičních receptur předávaných z generace na generaci, inspirována autentickými rituály krásy tajemného Orientu, Japonska, Bali, Malajsie a dalších míst.

Autentické a originální řemeslně zpracované produkty La Sultane de Saba přináší uspokojení nejnáročnější klientele díky unikátním produktům, účinným manuálním masážním technikám a přírodním esencím, které jsou velmi pečlivě zpracované do kompozic zaručujících neopakovatelný zážitek.

Produktové řady La Sultane de Saba jsou důmyslnou kombinací vzácných ingrediencí ze všech koutů světa, jsou řemeslně zpracované, bez obsahu parabenů, neobsahují silikony ani ftaláty, nejsou uměle dobarvovány a testovány na zvířatech. Esenciální oleje jsou zpracovány v bio kvalitě.

Všechny produkty jsou vyráběny ve Francii.


La Sultane de Saba
Zkrácená 224
Praha 10
103 00
Otevírací doba
Pondělí – Pátek: 10h00 – 18h00

Sport

www.league5events.com
+420 773 482 003

- 10 % na zápisné do Akademie

Fotbalová, futsalová a freestylová akademie League5, kterou založil Andrew Argent, bývalý poloprofesionální fotbalista žijící od roku 2011 v Praze, sdružuje dynamický tým instruktorů různých národností a nabízí dětem od 4 let sportovní tréninky ve francouzštině, angličtině, češtině, španělštině a italštině.

Praktikování sportovních aktivit, jako je fotbal, futsal (halová obdoba fotbalu) nebo freestyle, se jeví jako nevšední způsob osobního rozvoje dětí, rozvoje týmového ducha a předávání těch nejzákladnějších hodnot jako respekt, radost ze hry, zdravý životní styl a fair-play.

Andrew Argent je vybaven dlouholetými zkušenostmi v oblasti sportu a organizování sportovních aktivit, v minulosti četně spolupracoval se známými osobnostmi jako Zinedine Zidane nebo Tony Parker, a nyní by rád šířil svoji vášeň ke sportu a své know-how v Praze, skrze svoji Akademii League5.


League5 Academy
Andrew Argent
Slovenská 2205/2
101 00 Praha 10
Tréninky se konají každou neděli a úterý
4 až 6 let : 09h30 – 10h30
6 až 10 let : 10h30 – 11h30
+10 let : 11h30 – 12h30Už máte IF Pass?

Kartičku IF Pass už máte a chcete si půjčit knížku, ale nevíte, kde začít? Vyberte si z našeho katalogu nebo se rovnou pusťte do čtení online prostřednictví naší e-knihovny Culturethèque!

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem