fr  /  cz

Otevírací doba

Mediatéka je uzavřená od 29. června do 19. srpna. Budeme se na vás opět těšit v úterý 20. srpna!

Hledáte nějaký dokument nebo si ho chcete rezervovat? Podívejte se do našeho katalogu!

Vítejte v naší mediatéce!

Mediatéka poskytuje širokému frankofonnímu a frankofilnímu publiku všech věkových kategorií bohatou nabídku nejrůznějších dokumentů: romány, komiksy, DVD, časopisy, učebnice francouzštiny...  

Ať přijdete sami nebo ve skupině, jste generace mladší nebo starší, všichni si u nás jistě vyberete z naší nabídky: oddělení beletrie, oddělení humanitních věd, oddělení praktické a hobby literatury, oddělení pro mládež, videohry, časopisy...  

Jak se stát členem mediatéky

Registrace probíhá na recepci knihovny, je třeba předložit doklad totožnosti a u nezletilých do 15 let potvrzení se souhlasem rodičů!
Členský poplatek na jeden rok od data registrace činí:

  • 490 Kč (plný tarif)
  • 250 Kč (děti, studenti, učitelé)
  • 100 Kč (studenti IFP, senioři, ZTP, nezaměstnaní v evidenci ÚP)

Další informace o průkazu IF Pass a jeho výhodách naleznete zde.


Kontakt: biblio@ifp.cz

Monika Lavallée: Knihovnice
monika.lavallee@ifp.cz

Michaela Rybková: Knihovnice
michaela.rybkova@ifp.cz

Jak mediatéka funguje

Čtenář si může vypůjčit celkem 15 dokumentů, z toho maximálně 4 DVD

Výpůjční lhůta je 4 týdny a lze ji dvakrát prodloužit (pokud nebyla překročena nebo si dokument nerezervoval jiný čtenář) ve čtenářském účtu v on-line katalogu nebo zasláním e-mailu.

Vypůjčené dokumenty můžete vrátit do biblioboxu umístěného vedle vchodu do Francouzského institutu, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Aktivity pro děti

Každou první středu v měsíci v 16:00 a každou sobotu v 10:30 nabízí mediatéka Francouzského institutu v Praze aktivity pro děti od nejútlejšího věku!

Program zahrnuje čtení a prezentace knih, které mladým čtenářům přibližují četbu, ale také představení, workshopy, promítání, hry a mnoho dalšího! Program na celý měsíc najdete zde.

Prohlídky mediatéky pro školy

Vyučujete francouzštinu? Náš tým vás a vaše studenty rád přivítá na prohlídku mediatéky (ve francouzštině nebo češtině). Chcete-li si rezervovat návštěvu své třídy, vyplňte prosím registrační formulář.
 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem