fr  /  cz

Dokumenty Campus France vám pomohou se zorientovat a naplánovat studia ve Francii. Odkazy na jednotlivé sekce najdete níže:

Bakalářské studium ve Francii: Catalogue des Licences
Magisterské studium ve Francii: Catalogue des Masters 
Studium v anglickém jazyce ve Francii: Programmes Taught in English
Francouzské studium online: Catalogue Ma Formation à Distance
Studium umění, designu a architektury: Campus Art

Průvodce pro síť francouzských vzdělávacích institucí v roce 2021: Étudier en France après le baccalauréat

Vzdělávací programy pro české úředníky

Národní institut státní služby (INSP, dříve Národní škola pro veřejnou správu - ENA) nabízí pro české úředníky několik vzdělávacích programů: 

1.            Dlouhodobé vzdělávací programy

Pro zahraniční úředníky a státní zaměstnance, u nichž se vyžaduje velmi dobrá znalost francouzštiny, jsou otevřeny tři dlouhodobé vzdělávací programy:

  • Cyklus INSP International Long (Cil) (délka: 13 měsíců + 1 nepovinný měsíc na obhajobu magisterské práce) pro mladé vedoucí úředníky. Poznámka: Cil může být po pozměnění otevřen i budoucím státním zaměstnancům). Tento diplomový program je spojen se třemi magisterskými obory "Komunikace orgánů veřejné správy", "Veřejná správa v Evropě/Evropské veřejné záležitosti" a " Všeobecná veřejná správa", které organizuje INSP ve spolupráci s prestižními francouzskými univerzitami: Paris CELSA, Paris 1 Panthéon-Sorbonne a Univerzitou ve Štrasburku.
  • Cycle International de Perfectionnement (Cip) INSP (doba trvání: 8 měsíců, pro vyšší úředníky). Tento diplomový program je spojen se dvěma magisterskými obory "Správa a mezinárodní vztahy" a "Správa a veřejné finance", které organizuje INSP ve spolupráci s Univerzitou Paříž 1 Panthéon-Sorbonne a Univerzitou ve Štrasburku.
  • Mezinárodní cyklus IRA (CiIRA) (délka trvání: 8 měsíců, určeno pro zahraniční řídící pracovníky střední úrovně, kteří si chtějí rozšířit nebo upevnit své dovednosti v oblasti řízení veřejné správy). IRA také nabízí zahraničním státním úředníkům možnost připravit se na magisterské studium paralelně se studiem.

Uzávěrka přihlášek pro akademický rok 2023-2024 je 14. listopadu. Nejprve je nutné se registrovat online na https://candidature-formation.insp.gouv.fr/registration/action592/info/

Kalendář
Propagační formulář
Přehled k výběrovému řízení

Odkaz na anglickou verzi stránek

 

2.            Krátké tematické stáže

Stáže jsou pořádány v průběhu celého roku pro vedoucí úředníky a zaměřují se na konkrétní témata související s veřejnou správou a řízením. Trvají 1 až 2 týdny a jsou nabízeny ve francouzštině či v angličtině. 
Úspěšným zájemcům mohou být nabídnuta stipendia francouzské vlády. 

Více informací : https://insp.gouv.fr/international-short-programmes-pic 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem