fr  /  cz

Online katalog a čtenářský účet

Hledáte nějaký dokument nebo si ho chcete rezervovat? Podívejte se do našeho katalogu!

Objevte naši nabídku!

Mediatéka poskytuje výpůjčky a služby pro frankofily všech věkových skupin:

  • Četné dokumenty a předplatné tisku pro dospělé a děti: romány, odborná literatura, komiksy, DVD, časopisy, audioknihy nebo učebnice francouzštiny.
  • Volný přístup do všech oddělení mediatéky: oddělení literatury, tisku, společenských věd, lingvistiky... Na začátku školního roku 2022 byla otevřena tři nová oddělení: oddělení literatury pro děti a pro mládež, oddělení komiksů a koutek videoher. Přijďte je objevit!
  • Zdarma je k dispozici wifi připojení, nabízíme také možnost tisku a kopírování (černobíle, 2 Kč za stránku).
  • Výpůjční automat je k dispozici na recepci od pondělí do soboty od 8:00 do 22:00.
  • Knihobox k vrácení dokumentů se nachází u vchodu do Francouzského institutu v Praze a je dostupný 24 hodin denně.
     
Katalog

Pokud hledáte nějaký dokument nebo si ho chcete rezervovat, poslouží vám online katalog, kde najdete úplný fond naší mediatéky.

Můj účet

Pro přihlášení do svého čtenářského konta přejděte do katalogu mediatéky Francouzského institutu v Praze a klikněte na "Connexion". 

Zadejte číslo své karty IF Pass a jako heslo své příjmení psané malými písmeny o maximální délce prvních deseti písmen. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme po prvním přihlášení heslo změnit. 

Pokud si nepamatujete své heslo, obraťte se prostřednictvím e-mailu biblio@ifp.cz na tým mediatéky Francouzského institutu v Praze, který vám heslo obnoví. Po obnovení bude vaše heslo tvořit opět vaše jméno psané malými písmeny v rozsahu prvních deseti písmen.

Ještě nemáte IF Pass? Abyste se mohli přihlásit, musíte být zaregistrováni v mediatéce. Další informace naleznete zde. 

Po přihlášení do svého čtenářského profilu v katalogu můžete zkontrolovat své výpůjčky a dvakrát je prodloužit, pokud jste ještě nepřekročili výpůjční lhůtu nebo si je nerezervoval jiný čtenář. 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem