fr  /  cz

Online katalog a čtenářský účet

Hledáte nějaký dokument nebo si ho chcete rezervovat? Podívejte se do našeho katalogu!

Online katalog mediatéky Francouzského institutu v Praze

Přímý přístup do našeho online katalogu.

Objevte naši nabídku!

Mediatéka poskytuje výpůjčky a služby pro frankofily všech věkových skupin:

  • Četné dokumenty a předplatné tisku pro dospělé a děti: romány, odborná literatura, komiksy, DVD, časopisy, audioknihy nebo učebnice francouzštiny.
  • Volný přístup do našich prostor: studovna, počítačové stanice s internetem, oddělení periodik, klidný kout pro odpočinek. Na podzim budou slavnostně otevřeny nové prostory pro mládež a koutek videoher, sledujte naše komunikační kanály!
  • Zdarma je k dispozici wifi připojení, nabízíme také možnost tisku a kopírování (černobíle, 2 Kč za stránku).
  • Výpůjční automat je k dispozici na recepci od pondělí do soboty od 8:00 do 22:00.
  • Knihobox k vrácení dokumentů se nachází u vchodu do Francouzského institutu v Praze a je dostupný 24 hodin denně.
     
Katalog

Pokud hledáte nějaký dokument nebo si ho chcete rezervovat, poslouží vám online katalog, kde najdete úplný fond naší mediatéky.

Můj účet
Přístup na váš čtenářský účet, kde si můžete prodloužit vypůjčené dokumenty.
Naše sbírky

Knihy a komiksy

Beletrie, filozofie, historie, věda, umění… můžete si vybrat z 45 000 knih.

Každoročně se fond obohatí o dalších více než 1 500 nových titulů, které poskytují panorama současné francouzské knižní produkce.

Knihovna též nabízí komiksy pro dospělé i pro mládež. Vstupte do světa Enki Bilala, Marjane Satrapiové, nebo Davida B., do světa fantastiky, ponořte se do atmosféry detektivek, erotiky... komiks se nevyhýbá žádnému žánru. Je to výborný způsob, jak začít číst francouzsky.

Noviny a časopisy

Máte chuť přečíst si „Le Monde“ ? Rádi byste se zorientovali a dozvěděli se více o současné hudební scéně? Mediatéka nabízí na 50 titulů časopisů z různých oborů (divadlo, hudba, literatura, umění, historie …).

Dětské oddělení

Přijďte s vašimi dětmi! V příjemném prostředí si mohou hrát, kreslit, číst, k dispozici je přes 4 800 dokumentů: pohádky, obrázkové knihy, romány pro mládež, naučná literatura, CD, DVD, časopisy.

Toto oddělení je také informačním zdrojem pro učitele, kteří chtějí lépe poznat literaturu pro mládež a využít ji při výuce francouzštiny.

Hudba

4 500 CD francouzské hudby pro milovníky všech žánrů: francouzský šanson, rock, soudobá hudba, jazz, vážná hudba,  vybere si zde opravdu každý.

Filmy

Vstupte do největší francouzské videotéky v České republice, čítající přes 3 700 filmů a dokumentů.

Fond v českém jazyce

Laurent Binet, Michel Houellebecq, Delphine de Vigan, filozof Michel Foucault nebo komiksový autor Emmanuel Guibert… přijďte si vypůjčit romány, odbornou literaturu nebo komiksy přeložené do češtiny v rámci programu na podporu vydávání českých překladů děl francouzských autorů.

Bohemika : Česká kultura ve francouzštině

Tento fond zahrnuje díla českých autorů přeložená do francouzštiny a publikace francouzských autorů, jejichž téma se vztahuje k České republice či bývalému Československu. Fond "Bohemica" poskytuje ucelený pohled na českou literární scénu a poskytuje přehled o dějinách, umění, pamětihodnostech atd.

Tento fond je významnou součástí Mediatéky Francouzského institutu v Praze. Část těchto dokumentů je v současnosti uchováván v uzamčených vitrínách a je poskytován pouze k prezenčnímu studiu. Jedná se o vzácné dokumenty pocházející z původního fondu Institutu Ernesta Denise založeného v roce 1920, například o kompletní vydání Revue Francaise de Prague, o některá díla Ernesta Denise nebo T.G. Masaryka.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem