fr  /  cz

Vítejte v Mediatéce!

V rámci Týdne knihoven 2021 nabízí Francouzský institut v Praze od 5. do 13. října zápis do knihovny zdarma! Více informací naleznete níže.

Hledáte nějaký dokument nebo si ho chcete rezervovat? Použijte náš online katalog!

Vítejte v mediatéce!

Mediatéka Francouzského institutu v Praze poskytuje přístup k širokému výběru knih, časopisů, audioknih, vzdělávacích zdrojů a DVD z frankofonního světa. Díky registraci v mediatéce můžete také využít nabídku Culturethèque, obzvláště bohaté digitální knihovny, která vám poskytuje přístup k mnoha online zdrojům (komiksy, tisk, hudba, audioknihy atd.). Je otevřena všem frankofonním a frankofilním uživatelům bez ohledu na jejich jazykovou úroveň. Krátký citát z knihy Le Carnet d'or spisovatelky Doris Lessingové: „Existuje jen jeden způsob, jak číst, a to je procházení knihovnami nebo knihkupectvími a čtení pouze těch knih, které vás oslovují… “

V rámci Týdne knihoven 2021 nabízí Francouzský institut v Praze od 5. do 13. října zápis do knihovny zdarma! Využijte příležitosti, pořiďte si kartičku IFPass a objevte širokou nabídku mediatéky Francouzského institutu v Praze a naší e-knihovny Culturethèque.
Více informací o výhodách IFPass zde.

 

Otevírací doba

Máme otevřeno i v sobotu!

Služba « click and collect » zůstane zachována. Můžete si předem objednat dokumenty mailem (biblio@ifp.cz) a vyzvednout si je v přízemí IFP.
V případě dotazů nás prosím kontaktujte na biblio@ifp.cz.

Postup při využití této služby :

1/ před vaší návštěvou si objednejte dokumenty e-mailem - vyberte si své dokumenty z katalogu knihovny a napište nám přímo na biblio@ifp.cz
2/ po obdržení výzvy si vyzvedněte objednané dokumenty bezkontaktně v přízemí (všední den 8h30 – 19h30), budou připravené v bedýnce naproti výpůjčnímu automatu a označené číslem vašeho IFPassu.

Vždy máte možnost vrácení dokumentů do biblioboxu mimo otevírací dobu knihovny.

Váš čtenářský účet a katalog knihovny jsou přístupné online.

Zveme k využití naší digitální platformy Culturethèque. Pokud ještě nemáte účet Culturethèque, neváhejte nás kontaktovat a my vám jej pomůžeme vytvořit.

Máte-li jakékoli dotazy, napište na email knihovny: biblio@ifp.cz 

 

Tým mediatéky Francouzského institutu v Praze
 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem