fr  /  cz

Vítejte v Mediatéce!

Hledáte nějaký dokument nebo si ho chcete rezervovat? Použijte náš online katalog!

Milí čtenáři a čtenářky mediatéky,

z důvodu probíhajících příprav na plánovanou rekonstrukci a reorganizaci je Mediatéka aktuálně uzavřena, abychom pro vás mohli co nejdříve otevřít s bohatší a různorodější nabídkou.

Po celou dobu prací je vám nadále k dispozici služba „click and collect“. Budeme se snažit, aby se rekonstrukce co nejméně dotkla nabídky z našeho katalogu, i když nemůžeme jistá omezení úplně vyloučit.

Část fondů – výběr z románů, komiksů a literatury pro děti a mládež bude umístěn ve foyer Francouzského institutu v Praze a můžete si je vypůjčit prostřednictvím výpůjčního automatu. Připomínáme, že digitální knihovna Culturethèque je vám k dispozici 24 hodin denně.

Zápisy jsou nadále možné online. Platnost vašich kartiček IF Pass se automaticky prodlužuje o 3 měsíce.

Všechny vaše výpůjčky jsou automaticky prodlouženy a ruší se i penále za případné zpozdné.

Jak funguje služba click and collect:

1/ Před vaší návštěvou si objednejte dokumenty e-mailem – vyberte si své dokumenty z katalogu knihovny a napište nám přímo na biblio@ifp.cz.

2/ Po obdržení potvrzovacího emailu si vyzvedněte objednané dokumenty bezkontaktně v přízemí (všední den 8h30 – 19h30). Vaše dokumenty budou připravené v bedýnce naproti výpůjčnímu automatu a označené číslem vašeho IF Passu.

Všechny vaše dotazy zodpovíme a objednávky připravíme do 3 pracovních dnů.

Vždy máte možnost vrácení dokumentů do biblioboxu. Váš čtenářský účet a katalog knihovny jsou přístupné online.

Neváhejte využít nabídky naší digitální platformy Culturethèque. Pokud ještě nemáte účet Culturethèque, neváhejte nás kontaktovat a my vám jej pomůžeme vytvořit. Máte-li jakékoli dotazy, napište na email knihovny: biblio@ifp.cz

Tým mediatéky Francouzského institutu v Praze

Vítejte v Mediatéce!

Mediatéka Francouzského institutu v Praze poskytuje přístup k širokému výběru knih, časopisů, audioknih, vzdělávacích zdrojů a DVD z frankofonního světa. Díky registraci v mediatéce můžete také využít nabídku Culturethèque, obzvláště bohaté digitální knihovny, která vám poskytuje přístup k mnoha online zdrojům (komiksy, tisk, hudba, audioknihy atd.). Je otevřena všem frankofonním a frankofilním uživatelům bez ohledu na jejich jazykovou úroveň. Krátký citát z knihy Le Carnet d'or spisovatelky Doris Lessingové: „Existuje jen jeden způsob, jak číst, a to je procházení knihovnami nebo knihkupectvími a čtení pouze těch knih, které vás oslovují… “

Zapište se zde 

Otevírací doba

Naše mediatéka je až do odvolání pro veřejnost uzavřena.
Omlouváme se za případné komplikace.

Služba « click and collect » zůstane zachována. Můžete si předem objednat dokumenty mailem (biblio@ifp.cz) a vyzvednout si je v přízemí IFP.
V případě dotazů nás prosím kontaktujte na biblio@ifp.cz.

Kontakty

Mediatéka
biblio@ifp.cz
+420 221 401 011

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem