fr  /  cz

Lieder Company - Cyklus koncertů francouzské písňové tvorby

5. 6. 19:30
Refektář Profesního domu MFF UK
26. 6. 19:30
Novoměstská radnice

Spolek Lieder Company připravil koncertní sezónu věnovanou málo uváděné písňové tvorbě spjaté s Francií, v interpretaci předních českých umělců. Držitele členské karty IF Pass mají na všechny koncerty 20% slevu.

  • V rámci prvního koncertu Zpěv lásky a smrti dne 8. května zazní zásadní cyklus Harawi Oliviera Messieana, od jehož úmrtí uplyne v letošním roce 30 let. Tuto téměř hodinovou skladbu doplní písňová díla jeho pedagogů Paula Dukase a Marcela Duprého, kteří jsou českému publiku téměř neznámí. 
     

Zřídka uváděný rozsáhlý písňový cyklus Harawi, stěžejní dílo francouzského skladatele Oliviera Messiaena, zazní v interpretaci sopranistky Ireny Troupové po boku klavíristy Jana Duška. Oba patří mezi respektované interprety hudby 20. století, což je příslibem nevšedního hudebního zážitku. Večer doplní mladý barytonista Robin Červinek, který je držitelem mnoha ocenění, v dílech Paula Dukase a Marcela Duprého – obou pedagogů Oliviera Messiaena. Jejich nejen písňová tvorba je českému publiku téměř neznámá, písně budou s největší pravděpodobností představeny v Praze zcela poprvé. Skladby budou provedeny ve francouzském originále a doplněny českými titulky.

Program:
- Olivier Messiaen: Harawi pro soprán a klavír
- Paul Dukas: Sonnet de Ronsard (Amours) pro baryton a klavír
- Marcel Dupré: A l´amie perdue pro baryton a klavír
- Účinkující: Irena Troupová – soprán, Robin Červinek – baryton, Jan Dušek – klavír 

 

  • Druhý koncert V barvách Francie se koná 5. června a reflektuje výročí narození Césara Francka (200 let) a Clauda Debussyho (160 let), a 60. výročí úmrtí Jacquesa Iberta. 

 

  • Třetí koncert 26. června je pojmenován Francouzské inspirace a je sestaven z děl, která pocházejí od autorů jiných národností, kteří se však Francií a její kulturou nechali inspirovat. Zazní Tři písně na Apollinaira od Bohuslava Martinů, Sonnety Luise Labé Viktora Ullmanna, La bonne cuisine Leonarda Bernsteina, Sept fragments de Tristan Tzara od rumunského žijícího skladatele Adriana Popa, a dále díla českých autorů Hanuše Bartoně 5 písní na básně Suzanne Renaud a novinka od mladého skladatele Pavla Dudy na texty Erica Satieho.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz