fr  /  cz

Lieder Company - Cyklus koncertů francouzské písňové tvorby

Spolek Lieder Company připravil koncertní sezónu věnovanou málo uváděné písňové tvorbě spjaté s Francií, v interpretaci předních českých umělců. Držitele členské karty IF Pass mají na všechny koncerty 20% slevu na mistě.

 

  • 18. 9. 2022 -19h30 : Známě neznámí – Lieder Company
    Novoměstská radnice, Velký sál (Karlovo nám. 1, Praha 2)

Řada skladatelů nás neustále překvapuje svými díly. Mnoho z nich známe, ale zcela jistě existují pozapomenuté perly, které na své objevení ještě čekají. Písně letošních jubilantů Igora Stravinského (140 let od narození), Arthura Honeggera (130 let od narození), Daria Milhauda (130 let od narození) nebo Zoltána Kodálye (140 let od narození) takovými perlami nepochybně jsou, i když vás ve spojení s jejich jmény patrně překvapí. 
Protagonisté tohoto koncertu, mezzosopranistka Jana Hrochová a mladý barytonista Robin Červinek patří k vyhledávaným písňovým interpretům, což je jistě příslibem neopakovatelného zážitku. V písních Igora Stravinského se k nim připojí i další instrumentalisté. Klavírních partů se ujme oceňovaný klavírista Bohumír Stehlík.
Skladby budou provedeny v originále a doplněny českými titulky.

Program:
Igor Stravinsky: Three Songs from WIlliam Shakespeare; Berceuses du chat 
Arthur Honegger: 6 poésies; Quattre Poems 
Darius Milhaud: Poèmes Juifs 
Zoltán Kodály: Öt dal, op. 5

Účinkující: Jana Hrochová – mezzosoprán, Robin Červinek – baryton, Bohumír Stehlík – klavír

 

  • 16. 10. 2022 - 19h30 : V omamné záři měsíce – Lieder Company
    Novoměstská radnice, Velký sál (Karlovo nám. 1, Praha 2)

Dne 16. října 1912 mělo v Berlíně premiéru zásadní dílo 20. sto¬letí: cyklus Pierrot Lunaire (Náměsíční pierot) rakouského skladatele Arnolda Schönberga. Uvedeme ho na den přesně 100 let poté a koncert doplníme cyklem Alexandra Zemlinského, přítele a velkého propagátora Schönbergovy hudby. Pro tento koncert jsme rovněž objednali novou skladbu pro identické instrumentální obsazení jako Pierrot Lunaire, avšak s mužským hlasem, od mladého českého skladatele a oceňovaného barytonisty Vojtěcha Šembery, který jej sám v premiéře zazpívá. Sólového partu ve skladbách A. Schönberga a A. Zemlinského se ujme renomovaná interpretka hudby 20. století sopranistka Irena Troupová, kterou doplní přední čeští instrumentalisté za řízení dirigenta Petra Louženského.
Skladby budou provedeny v německém originále a doplněny českými titulky.

Program:
Alexandr Zemlinsky: Sechs Lieder op. 22 
Vojtěch Šembera: Skladba na objednávku (premiéra) 
Arnold Schönberg: Pierrot Lunaire op. 21 

Účinkující: Irena Troupová – soprán, Vojtěch Šembera – baryton, Petr Louženský – dirigent, Daniel Havel – flétna, Jan Mach – clarinet, David Danel – housle / viola, Balázs Adorján, – violoncello, Jan Dušek – klavír

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz