fr  /  cz

Ateliér mladých spisovatelů

S radostí oznamujeme, že v mediatéce bude od teď možné navštěvovat klub tvůrčího psaní nejen pro dospělé, ale i speciálně pro teenagery!

Existuje spousta důvodů, proč je skvělé psát! Naučit se lépe komunikovat, vymýšlet a vyprávět příběhy, rozvíjet vlastní myšlenky, popisovat lidi, věci, situace…

Vezměte do ruky pero a papír a přijďte jednou měsíčně ve středu rozvíjet svoje tvůrčí psaní ve francouzštině společně s ostatními mladými spisovateli. Protože psaní může být i zábava!


Aline Azoulay-Pacvon je literární překladatelka. Přeložila například knihy Easter Parade od Richarda Yatese a Le Cercle littéraire des amateurs d’épluchures de patates od Mary-Ann Shaefferové a Annie Barrowsové. Pochází z Paříže, kde pracovala jako lektorka a externí spolupracovnice kulturních časopisů a literárních pořadů, jako například La Grande Librairie, a posledních patnáct let žije v Praze se svou francouzsko-českou rodinou. Od roku 2020 je certifikovanou arteterapeutkou, jejími oblíbenými pracovními prostředky jsou psané slovo a hudebnost slova.


Chcete-li se zúčastnit Klubu spisovatelů v mediatéce Francouzského institutu v Praze, předběžně se zaregistrujte na semináře, o které máte zájem, kliknutím na malé „vstupenky“ v obdélníku s informacemi o akci. Svou registraci pak můžete potvrdit přímo u výpůjček v naší mediatéce zaplacením dlužné částky, a to platební kartou nebo v hotovosti podle našeho sazebníku.

Cena za seminář:

  • Plná cena: 250 Kč
  • Cena pro členy (pro držitele IFPass): 200 Kč.
  • Snížená sazba (žáci, studenti do 26 let, důchodci, uchazeči o zaměstnání): 150 Kč 

Workshopy psaní budou probíhat pouze ve francouzštině (pro účast je vyžadována minimální jazyková úroveň B1).

Maximální kapacita je 10 účastníků.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem