fr  /  cz

Magdalena Rejžková: Chtěj Marsej

Česká ilustrátorka Brunhilda si jednou vyrazila do Marseille za píšící a v přístavu uleželou Bujabézou.
Po dvouleté spolupráci na dálku vznikla originální knížka plná netradičních příběhů z Marseille i dalších míst v jižní Francii. Dozvíš se třeba o lidech, co mění Marseille k lepšímu, o klubu, kam chodí marseillští pankáči na karaoke anebo o nejpeprnějších historkách z muzea Středozemí Mucem, kde Bujabéza pracuje.
A to není zdaleko všechno! Tak si sedni někam na sluníčko, dej si něco dobrého k pití (třeba pastis) a Chtěj Marsej, ne asi!

Alternativní průvodce po Marseille a Provence chce ukázat, že Francie nejsou jen klišé jako navoněná levandule, Paříž a víno. Dvě stě stránek originálních textů, fotek a ilustrací představuje zemi i s jejími současnými problémy a s lidmi, co je chtějí řešit.

Ale dojde i na turistiku a na srandy. Chtěj pokřtít knížku ve Francouzském Institutu v Praze 13. června 2018 a Chtěj Marsej do svojí knihovny!

ATTENTION: Knížku pokřtí nejslavnější marseilleská rodačka Chantal Poullain!

Vstup volný.  Česky. 
Vychází v nakladatelství Garamond.

O autorkách:

Bujabéza
Novinářka, pozorovatelka, kustodka a exstážistka, která zjistila, že se dají dělat i zábavnější věci než koukat do zdi a počítat tužky v parlamentních skladech. Blog Bujabéza a tato knížka jsou toho důkazem.

Brunhilda
Ve dne digitální stratég, v noci ilustrátorka. Nedávno se zakoukala do knih a pochopila, že tahle láska bude ta pravá! A tak si šetří na věno, aby si ji za ženu vzalo pravý kafkovský drama. Jak to dopadne? Sledujte na Instagramu brunhildaillustration!

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem