fr  /  cz

Svět knihy 2024 | Setkání s Matzem

Přijďte se v sobotu 25. května v 16 hodin se seznámit s dílem jednoho z nejslavnějších francouzských komiksových scenáristů: Matze!

V tomto rozhovoru představí Matz svou tvorbu, zejména pak komiks Le Tueur. Tento bestseller, přeložený do češtiny nakladatelstvím CREW pod názvem Zabiják, se nedávno dočkal i televizní adaptace.

Setkání s Matzem bude moderovat knihkupec Guilhem Rives Hrdy.


Alexis "Matz" Nolent prožil dětství na Martiniku a vyrůstal v Paříži. V roce 1990 vydal své první album Bayou Joey a v roce 1993 komiks Peines perdues. Pod vlastním jménem vydal romány Résidence surveillée a La Nuit du vigile (2011). V průběhu let se věnoval dvěma paralelním kariérám: jako scenárista videoher a jako komiksový scenárista pod pseudonymem "Matz". Nejznámější z jeho komiksů, série Le Tueur, která se dočkala již 13 dílů, byla přeložena do dvanácti jazyků a v San Diegu byla dvakrát nominována na cenu Willa Eisnera Comic Industry Award v kategorii Nejlepší americké vydání mezinárodního materiálu. Spolu s Françoisem Guérifem navrhl a vydal sbírku Rivages/Casterman/Noir, která představuje komiksové adaptace kriminálních a noirových románů.

 

                

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem