fr  /  cz

Noci čtení

20/1 - 18h, 22/1 10h30 – 16h30

Francouzský institut v Praze
Štěpánská 35, Praha 1

V roce 2022 se Francouzský institut v Praze připojí k Noci čtení, kdy se ve třetím lednovém týdnu konají po celé Francii mnohé kulturní akce s jediným cílem – přivést lidi ke čtení a uspořádat akce pro všechny, co čtení milují.

Francouzský prezident Emmanuel Macron dokonce označil podporu čtení jako věc celonárodní důležitosti!

Letošní ročník Noci čtení se koná pod znamením lásky, jak nám to nařídil sám Victor Hugo: Milujme stále, bez ustání!

Proto jsme připravili na měsíc leden něco pro všechny, co mají rádi knihy a čtení.

Budeme se těšit na vaše příspěvky!

AKCE NOCI ČTENÍ:

1/ 20.ledna, 18h: Večer plný čtení (a lásky):

Během jednoho večera si poslechnete ukázky o lásce i nelásce z pera francouzských spisovatelů. Úryvky zazní v češtině i ve francouzštině. Budete mít příležitost si poslechnout i ty nejlepší ukázky, které nám byly zaslány do soutěže Noci čtení. Čte herec Vladimír Polívka. Nebo nám je můžete přečíst i vy! Během večera také vylosujeme z řad účastníků soutěže Noci čtení výherce, který si s sebou odnese volňásky na vstup do Kina 35 a balíček českých a francouzských knih.

2/ 22. Ledna, 10h30 – 16h30:  Sobota plná knih - den pro celou rodinu:

Přijďte si se svými dětmi poslechnout pohádku, nechte je pak vyrobit něco hezkého ve tvůrčí dílničce, a ty starší  pošlete odpoledne do komiksové dílny se Štěpánkou Jislovou. A vy si zatím můžete nakoupit v klidu knížky přímo ve foyer Francouzského institutu - v Librarie francophone ty francouzské nebo si vyberete z nabídky vybraných  českých nakladatelů. Akce spolupořádáme ve spolupráci s Knihexem.
Vstup volný, akce česky a francouzsky.


Přehled akcí

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem