fr  /  cz

SPECIÁLNÍ VEČER: Zulali

AM, 2021, 90 min

Drama
V arménštině s anglickými titulky

Režie Hayk Ordyan​​​​​​​

Hrají Hermine Stepanyan, Marine Petrosyan, Artyom Meliqyan, Artashes Shahverdyan, Arman Navasardyan, Qristina Hovakimyan, Vahagn Gasparyan, Artyom Azaryan, Vahagn Tamrazyan, Hamlet Tadevosyan, Frida York, Hakob Hakobyan

Kino 35
Štěpánská 35, Praha 1

Za účasti herečky hlavní postavy Hermine Stepanyan

V malé vesnici v malebné soutěsce se na tržnici u silnice obyvatelé věnují obchodu všeho druhu. Když se naskytne příležitost, obdělávají půdu. Ve zchátralém domě žije tříčlenná rodina: postarší hospodyně Aqir, chlapec Nazaros a jeho matka Zulali, která zešílela.

 


HAYK ORDYAN

Hayk se narodil v regionu Tavush v Arménii 3. prosince 1978. S touhou vyprávět příběhy přesahující čas a kultury, začal pracovat pro Arménskou veřejnoprávní televizi už jako student jako asistent režie a poté jako režisér. Pět let strávil v Rusku, kde režíroval několik dokumentárních seriálů pro ruské televizní stanice jako jsou NTV, RTD a další. Hayk má blízký vztah s dokumentaristou Artavazdem Peleshyanem. S ním spolupracuje na Peleshyanovém filmu "The Stamping Time", který byl představen v nakladatelství v roce 2016 v Moskvě a v Jerevanu a uspořádal několik setkání a retrospektivních projekcí jeho filmů. V roce 2019 vytvořil společnost Order Film Production se sídlem v Jerevanu, s cílem propagovat a rozvíjet filmovou tvorbu v Arménii a také spolupráci se zahraničními filmovými produkcemi na mezinárodních projektech. V letech 2020-2021 režíroval a produkoval svůj první celovečerní film podle ruského autora Narine Abgaryan podle stejnojmenného románu "Zulali".

Sponzor akce je 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz