fr  /  cz

Festival Tanec Praha: Maguy Marin (FR) Umwelt

2004, 60 min

Spectacle de la danseuse et chorégraphe française Maguy Marin

Nová scéna Národního divadla
Národní 1, Praha 1

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC je jednou z nejvýznamnějších akcí v kulturním kalendáři. Na závěr 34. ročníku, a v rámci kulturního programu francouzského předsednictví v Radě Evropské unie, bude hlavním lákadlem vystoupení francouzské tanečnice a choreografky Maguy Marin.

Maguy Marin (FR) Umwelt
V době svého uvedení v roce 2004 byl Umwelt francouzské ikony Maguy Marin označen jako jeden z nejvýznamnějších tvůrčích počinů na světové taneční scéně. Ani dnes však dílo nemůže být aktuálnější! Spolu s devíti performery jsme při zdánlivě všedních každodenních činnostech lapení v mrazivé hře zvané život. V odrazu desítek nemilosrdných zrcadel se znepokojením sledujeme ,,Umwelt“ – svět kolem nás – a náš nekonečný, vyčerpávající boj v něm žít…a přežít.

 

KONCEPT, DESIGN: Maguy Marin 

PERFORMEŘI: Ulises Alvarez, Kais Chouibi, Daphné Koutsafti, Louise Mariotte, Lise Messina, Isabelle Missal, Paul Pedebidau, Rolando Rocha, Ennio Sammarco
HUDBA: Denis Mariotte
SVĚTELNÝ DESING: Alexandre Béneteaud
ZVUK: Chloé Barbe/Victor Pontonnier
SCÉNA: Albin Chavignon
KOSTÝMY: Nelly Geyres
DÉLKA: 60 min
Premiéra: 30. října 2004

KOPRODUKCE: Le Théâtre de la Ville – Paris, Maison de la danse – Lyon, Le Toboggan – Décines, Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape /Compagnie Maguy Marin
ZA PODPORY: DRAC Auvergne-Rhône-Alpes
ZA FINANČNÍ PODPORY: la Ville de Lyon, la Région Auvergne Rhône-Alpes, Institut français, Velvyslanectví Francie v České republice a Francouzského institutu v Praze v rámci kulturního programu francouzského předsednictví v Radě Evropské unie.


Vstupenky
Program festivalu TANEC PRAHA
Video 
Teaser


Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz