fr  /  cz

Festival Arena

Festival ARENA založený Divadlem bratří Formanů je přehlídkou divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby. Jeho součástí jsou představení vzniklá v produkci bratří Formanů, stejně jako představení kumštýřů, artistů a jiných umělců, které Petr a Matěj Formanovi potkali během svých cest po světě.

Festival se letos uskuteční na novém místě a stane se tak součástí nově zrekonstruované Smíchovské náplavky. Festivalové městečko tak zabydlí prostor od parku na Hořejším nábřeží až po hladinu Vltavy. Zde bude tradičně scéna lodi Tajemství poskytující kromě programu také místo pro odpočinek s výhledem na Vyšehrad a další krásy Prahy. Stejně jako v uplynulých ročnících podpoří i letos festival ARENA nastupující umělce – otevře dveře studentům výtvarných oborů. 

Francouzská účast bude letos právě z řad studentů – na festivalu vystoupí studenti cirkusové školy Ésacto Lido. Ti pro návštěvníky připraví v pátek 2. července od 16.00 zdarma open air performanci složenou z fragmentů představení No One´s Land a uspořádají tři workshopy akrobacie pro děti i dospělé. 

30. června 2021
Workshop akrobacie pro pokročilé

Pro maximálně 10 účastníků; doba trvání 3 hodiny; pro dospělé
Workshop je určený pro všechny, kteří už mají základy tělesné koordinace. Lekce má za cíl rozvíjet pozemní akrobacii metodikou výuky inspirovanou kurzy v cirkusové škole.  

1. července 2021
Workshop vzdušné akrobacie 

Pro maximálně 20 účastníků; doba trvání 2,5 hodiny; pro děti od 12 do 16 let
Workshop je určený pro začátečníky i mírně pokročilé, kteří si chtějí poprvé vyzkoušet vzdušnou akrobacii. Cílem je inspirovat mladé lidi k cirkusovému tréninku, ukázat jim, jaké svalstvo je potřeba zapojit a jak trénovat flexibilitu. 

2. července 2021
Workshop základů akrobacie
Pro skupinu maximálně 20 dětí; doba trvání 2 hodiny; pro děti od 7 do 12 let
Workshop hravou formou seznámí děti s cirkusovými dovednostmi (akrobacie, balancování na rukou, žonglování), aby si zlepšily technické dovednosti i kreativní projev. To vše s využitím různých cirkusových her. 
 
Více informací k workshopům naleznete na www.festivalarena.cz

Program festivalu Arena

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz