fr  /  cz

Micro-Folie

Kultura   |   02.01.2024
revoluční mobilní muzeum
Micro -Folie- toto digitální muzeum nabízí k nahlédnutí asi tři tisíce uměleckých děl pocházejících z největších francouzských galerií a muzeí. Během jedné hodiny se může zhruba deset studentů nechat strhnout francouzským jazykem a uměním díky vybrané selekci více či méně známých děl spojených jedním tématem.

Naším cílem je zažehnout zvědavost u žáků a studentů v netradičním prostředí, kde mají možnost se vyjádřit. Emílie Hartmannová, francouzsky hovořící animátorka a referentka Micro-Folie říká : « Myslím, že je toto digitální muzeum opravdu zajímavé, protože díky němu můžeme rozšířit znalosti o umění a k tomu mluvit francouzsky! Vytvořili jsme prezentace  s nejrůznější tematikou: impresionismus, ekologie nebo sport. Návštěvníci tak mají unikátní příležitost objevovat formou hry nové oblasti umění a kultury, o které by se mohli zajímat, což má samo o sobě obrovskou hodnotu. » 

Digitální muzeum Micro-folie bylo navrženo pro Francii, ale i zahraničí - v České republice by se muzeum mělo přemisťovat po šesti Francouzských aliancích s cílem obeznámit s francouzskou kulturou celé území ČR. 
 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem