fr  /  cz

Noc literatury: "Já, Tituba, černá čarodějnice ze Salemu" od Maryse Condéové

Akce   |  
Zdarma

U příležitosti Noci literatury 2022 si přijďte 21. září na terasu Malostranského gymnázia poslechnout ukázku z velkolepého románu Maryse Condéové Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu. 
Každou půlhodinu od 18 do 23 hodin bude herečka Jana Stryková číst úryvek z knihy v českém překladu Tomáše Havla, který v srpnu vydalo nakladatelství Maraton.
Tituba je z dobových pramenů dochované jméno černošské otrokyně z Barbadosu, která se řízením osudu ocitla v roce 1692 v americkém Salemu. V puritánském městě vyvolá její barva kůže hrůzu a davová hysterie vyvrcholí nechvalně známými procesy proti čarodějnicím. Guadeloupská spisovatelka Maryse Condéová nechává vyprávět Titubu její příběh v dobrodružném propojení fantazie a historické látky.  


Maryse Condéová, narozená v roce 1937, je jednou z největších francouzsky píšících karibských autorek. Vydala více než dvacet románů, v nichž se dotýká témat kolonialismu, svobody i údělu žen. Žije mezi Spojenými státy, Guadeloupe a Francií.



Noc literatury je významnou literární událostí v České republice. Cílem každoročních večerních čtení na Noci literatury je zvýšit zájem veřejnosti o současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy prostřednictvím literárních překladů. Koná se v Praze a v různých českých městech, například v Táboře, kde se text Maryse Condé bude číst v Rajském dvoře, v Písku (v městské knihovně a v textilní továrně Jitex) a v Chomutově (v gotickém vchodu do Městské věži).

 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz