fr  /  cz

Zahájení výstavy #NATUREFUTURE v parku Kampa v Praze

Kultura   |   31.05.2022

V rámci francouzského předsednictví v Radě Evropské unie byla v pondělí 9. května, v Den Evropy, v pražském parku Kampa zahájena výstava Budoucnost přírody - Mladá evropská fotografie. Tato výstava představuje práci 14 mladých evropských fotografů, kteří přesným, aktuálním, poetickým a někdy i humorným pohledem analyzují rozsáhlou ekologickou krizi, která postihuje naši planetu.

Den začal tiskovou konferencí v salóncích francouzského velvyslanectví v České republice za přítomnosti umělců. Vystoupili Alexis Dutertre, velvyslanec Francie v České republice, Petr Hejma, starosta Prahy 1, Rostislav Čáp, ředitel odboru udržitelného rozvoje společnosti Veolia CZ, a kurátorky výstavy Clara Chalou & Emmanuelle Halkin z Collectif Fetart.

Na začátku večera nás HAMU Percussion Ensemble poctil hrou na několik tradičních afrických nástrojů, což přilákalo početné a zvědavé publikum, které si vyslechlo úvodní projevy starosty Prahy 1, velvyslance a kurátorů. Mnozí přítomní si mohli prohlédnout výstavu s komentáři umělců, kteří byli na místě a komentovali svá díla.

Výstava je v parku Kampa přístupná zdarma až do 28. srpna, tak neváhejte a navštivte ji!

Dnes večer si nenechte ujít Panelovou diskusi “Jak změnit naše uvažování o přírodě” v 17.30 v knihovně Goethe-Institut Prag!

Francouzské velvyslanectví v České republice a Francouzský institut v Praze uspořádaly tuto výstavu, jejímž kurátorem je francouzský kolektiv Fetart ve spolupráci s jedenácti evropskými kulturními centry, která jsou členy EUNIC Praha, za laskavé podpory společnosti Veolia. Výstava se koná pod záštitou Starosty Prahy 1.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz