fr  /  cz

Ohlédnutí za Rendez-vous à la Française v Olomouci

Akce   |   06.04.2022
30/03/2022

Ve středu 30. března se v prostorách Univerzity Palackého v Olomouci uskutečnilo Rendez-vous à la Française. Tato akce, kterou pořádal Francouzský institut v Praze ve spolupráci s Francouzským centrem Univerzity Palackého v Olomouci a Olomouckým krajem, informovala více než 150 studentů středních a vysokých škol v regionu o významu mobility a kariérních příležitostí v České republice, ke kterým mohou mít přístup právě díky znalosti francouzského jazyka.

Během tohoto dne, který zahájil pan Alexis Dutertre, velvyslanec Francie v České republice, a Martin Procházka, rektor Univerzity Palackého v Olomouci, měli studenti středních a vysokých škol možnost seznámit se s různými existujícími programy mobility, setkat se s českými zástupci firem a institucí, kteří si zajistili kariéru právě díky francouzskému jazyku, ale také se dozvědět o současných možnostech kariéry ve frankofonním prostředí, a to prostřednictvím setkání s firmami přítomnými na "firemním fóru".

Po kvalitním obědě, který zajistili studenti Hotelové školy Štursovka, se mladí lidé z regionu učili psát životopis a motivační dopis ve francouzštině a trénovali také účast na náročném pracovním pohovoru ve francouzštině. Na závěr jim byly nabídnuty rady a reference o možnostech stáží ve Francii.

Byl to den plný výměny zkušeností a otevřel velké perspektivy pro mladé francouzštináře v Olomouckém kraji.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz