fr  /  cz

Digitální kultura a videohry

Videohry jsou dnes součástí našeho každodenního života, a dokonce i součástí francouzského národního dědictví. V mediatéce Francouzského institutu v Praze najdete širokou nabídku her a několik herních konzolí, a náš tým vás rád provede a poradí vám podle vašeho vkusu, věku nebo úrovně... Naším posláním je ostatně umožnit všem rovný přístup ke kultuře a volnému času!


Jak využít nabídky videoher v novém herním koutku mediatéky Francouzského institutu v Praze:

Ve vyhrazeném prostoru je zdarma k dispozici konzole PS4, konzole Xbox X, dvě konzole Nintendo Switch a dva počítače. Hrát můžete sami nebo s ostatními: maximálně v počtu 4 hráčů na některé z konzolí, herní koutek pojme celkově až 10 hráčů najednou. V našem katalogu najdete bohatou a pestrou nabídku videoher přizpůsobenou všem věkovým kategoriím.

Náš tým vás bude provázet po celou dobu hraní. Pokud jste začátečníci, máte technický problém nebo byste prostě jen chtěli individuální radu v závislosti na věku nebo počtu hráčů, neváhejte za námi přijít k výpůjčnímu pultu, rádi vám pomůžeme.


Otevírací doba koutku videoher:

Bez nutnosti rezervace nebo předložení karty IF Pass:

Úterý: 17:00 - 18:00

Pátek: 16:00 - 17:00

 

Po předchozí rezervaci na e-mailu biblio@ifp.cz: v otevírací době knihovny. Prosíme, uveďte číslo své karty IF Pass. Tato služba je omezena na 1 rezervaci v délce 60 min / den / osoba a je platná po potvrzení týmem mediatéky.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem