fr  /  cz

Lire en fête – Den frankofonní literatury v Praze

Přijďte s námi oslavit francouzsky psanou literaturu v sobotu 22. června od 11 hodin ve Francouzském institutu v Praze!  Každoroční akce Lire en fête věnovaná frankofonní literatuře, básním a divadlení tvorbě se koná již podruhé a i tentokrát nabídne skvělou atmosféru plnou zábavy, kreativity a dobrého jídla a pití.


Psát (v) Praze

Letos se budeme zabývat fascinujícím vztahem mezi francouzsky píšícími autory a Prahou. Nechávají se tímto magickým městem inspirovat, nebo z něj mají respekt?
Abychom parafrázovali Guillauma Apollinaira, který Prahu také navštívil, nechme se ohromit českými večery a prožívejme intenzivně pražská rána!

Program:

·         Každoroční výprodej knih z mediatéky Francouzského institutu: Ponořte se do velkého výběru francouzských knih za neuvěřitelné ceny a doplňte si vaší domácí knihovnu.

·         Knižní swap: Vyměňte si své přečtené tituly s ostatními milovníky literatury a odneste si domů svou příští oblíbenou knížku.

·        Komiksový workshop s Lucií Lomovou Nechte se uvést se do světa komiksu s talentovanou ilustrátorkou Lucií Lomovou

·         Literární prezentace a diskuze:

  • Přijďte si poslechnout diskuzi „Écrire (à) Prague" s Jérômem Bonnetto a Anne Delafotte Mehdevi, dvěma francouzskými spisovateli, kteří v Praze nějakou dobu pobývali, nebo tu stále žijí
  • Objevte české literární novinky, které byly přeloženy do francouzštiny společně s CzechLit a spisovatelkou a novinářkou Alžbětou Stančákovou
  • Seznamte se s výsledky spisovatelské rezidence dramatičky Sheïlly Inangomy v rámci projektu „Praha, město literatury“;
  • A užijte si speciální rozhovor se spisovatelkou Anne Delaflotte Mehdevi!
     
·         Gastronomické ochutnávky: Po celý den si budete moci vychutnávat francouzské speciality, objevovqt nové chutě a sdílet gurmánské zážitky s rodinou a přáteli.
·         Otevřená scéna: Zakončete den stylově a podělte se o svou básnickou, literární nebo hudební tvorbu, podium je vaše!
 

Těšíme se na vás v hojném počtu na akci plné literárních objevů a společných chvil!


                 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem