fr  /  cz

Literární kavárna s Martinem Danešem

Ve francouzštině
Mediatéka

Francouzský institut v Praze
Štěpánská 35, Praha 1

Mediatéka Francouzského institutu v Praze si vás dovoluje pozvat v úterý 25. dubna v 17:30 hodin do literární kavárny s francouzsko-českým spisovatelem Martinem Danešem. Akce proběhne u příležitosti vydání jeho dvou románů: Silence de vieux hiboux (nakladatelství Douro, září 2022) a Bretonci - Ar Vretoned (Nakladatelství Lidové noviny, prosinec 2022).

Silence de vieux hiboux vypráví o poslední procházce dvou přátel, českých exulantů ve Francii, v Lucemburských zahradách ve chvíli, kdy se nad Českou republikou vznáší „malý závan svobody“. Jeden z nich, spisovatel, se rozhodne zůstat v Paříži, zatímco druhý, bývalý novinář, se musí vrátit do Prahy. 

Bretonci - Ar Vretoned jsou pozvánkou na cestu do Dolní Bretaně. Inspirován vlastními pobyty v Bretani a dlouhým putováním, které podnikl před druhým lockdownem, chce autor v románu Bretonci - Ar Vretoned představit českým čtenářům tento krásný kraj a jeho obyvatele.


Martin Daneš se narodil v České Lípě a své srdce a život dělí mezi Českou republiku a Francii.

V roce 1991 byl diplomatickým poradcem v Kanceláři prezidenta republiky.

V dalších letech byl postupně šéfredaktorem několika periodik: Denního Telegrafu, měsíčníku Mezinárodní politika i erotického magazínu Hustler. První knihu vydal v roce 1998.

V současnosti žije ve francouzské Bretani a píše i francouzsky.

V roce 2014 publikoval svůj první francouzsky psaný román.

Napsal deset knih v češtině a tři romány přímo ve francouzštině: Le Char et le Trolley, Les Mots brisés a Le Silence de vieux hiboux.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem