fr  /  cz

Francouzská kultura

Díky tomuto kurzu ve francouzštině si budete moci utvořit představu o Francii studiem aspektů její kultury, reálií, dějin či společenského a politického života.

Stáhněte si přihlášku a zapište se ještě dnes! Klikněte zde
Francouzština okem kamery
Kurz je určen zájemcům o kinematografii, kteří chtějí zapracovat na francouzštině a současně prohloubit svou znalost francouzské kultury a francouzských reálií. Hodiny budou zaměřeny na prostředky a jazykové roviny, stravovací obyčeje, kulturní tradice, způsoby vyjádření zdvořilosti, jednotlivosti společenské etiky, sociální a milostné vztahy, specifika humoru nebo společenské problémy. 
Aktuality ve francouzštině - Francie skrz média B2
Při probírání aktuálních celosvětových a evropských témat se studenti naučí lépe chápat psaný a mluvený projev a správně interpretovat informace z různých zdrojů mediálního světa. Velmi si rozšíří slovní zásobu a proniknou do tajů fungování francouzského jazyka. 
Literatura, film a francouzská kultura (od 19., 20. a 21. století) B2-C1
Četba a rozbor textů frankofonních autorů doprovázené projekcemi (filmů, adaptací děl, ukázek rozhovorů s autory). Texty a filmy budou námětem k diskuzi o dílech a jejich tématech a francouzských uměleckých proudech. Kurz je určen zájemcům s dobrou znalostí francouzštiny a se zájmem o francouzskou kulturu. 
Významné události francouzské historie B1-B2

Objevte Montmartre, jednu z nejoriginálnějších čtvrtí Paříže, odhalte její historii a nahlédněte do zákulisí zdejší umělecké scény. Montmartre zachytil kreslíř Poulbot, jeho krásu vzývali i Renoir, Utrillo nebo Steinlen. Potkáte zde i Kupku a Muchu, malíře z Čech nebo Van Gogha či Picassa. Poznejte ruch kabaretů a jejich zpěváky, projděte se vinicemi i náměstím Place du Tertre nebo si poslechněte místní bubeníky.    

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem