fr  /  cz

Malování s Picassem, Kupkou a Muchou

Vstup zdarma v závislosti na kapacitě míst, rezervace nutná

V angličtině

Mediatéka a Café 35 mm
Štěpánská 35, Praha 1

V pátek 2. prosince od 17:30 do 20:00 a v sobotu 3. prosince od 10:00 do 16:00 přivítá mediatéka Francouzského institutu v Praze malíře Rajeshe Dhawana na tvůrčí dílně s názvem „Malování s Picassem, Kupkou a Muchou“.


Během tvůrčí dílny budeme moci poznat a inspirovat se díly velkých francouzských umělců i zahraničních výtvarníků se silným uměleckým vztahem k Francii a její kultuře: Picassa, Kupky, Muchy, Šímy, Toulouse-Lautreca, Gauguina, Van Gogha a Daumiera. Poté, co se seznámíme s detaily jejich tvorby a analyzujeme jejich techniky, pokusíme se je začlenit do svých vlastních výtvorů.


Důležité! Prosíme, přineste si následující materiál:


- Skicák (minimální velikost A4)


- Výtvarné potřeby podle zvolené techniky: pera, fixy, barevné tužky, pastely, akvarely, kvaše...


- Teplé oblečení na kreslení venku


- Touhu učit se a nadšení!

 

Rajesh Dhawan pracuje jako reportér, ilustrátor a učitel malby v Praze. Vede přednášky a výtvarné dílny pro nadšence, začátečníky i zkušené umělce. Jeho přednášky a dílny pořádají instituce jako CAMP, Riverside International School in Prague, English College in Prague, Den Architektury Opava a Urban Sketchers Prague.


Jeho městské skici byly publikovány v knize The Urban Sketching Handbook: Panoramas and Vertical Vistas a jedna z jeho kreseb se objevila na obálce Drawing Attention, oficiálního časopisu organizace Urban Sketchers.

 

Urban Sketchers je nezisková organizace, která vyzdvihuje uměleckou, vypovídací a vzdělávací hodnotu malby „in situ“, propaguje ji a spojuje skicáře po celém světě, ať už jsou doma nebo na cestách.

 

Ve spolupráci s Urban Sketchers Prague

 

 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem