fr  /  cz

David Cassan - varhanní recitál na festivalu Audite Organum

Francouzský varhaník s mezinárodní reputací

Bazilika sv. Jakuba
Malá Štupartská 635/6, Praha 1

V bazilice svatého Jakuba v Praze probíhá od 4. srpna do 22. září 2020 mezinárodní varhanní festival Audite Organum. Na závěrečném koncertě vystoupí francouzský varhaník David Cassan.

Na programu díla Césara Francka, Maurice Duruflé, Marcel Dupré a Igor Stravinského.

Svatojakubské varhany jsou se svými 92 znějícím rejstříky (hlasy) a 8277 píšťalami největší v Praze. Jejich zvukové spektrum lze přirovnat k velkému symfonickému orchestru s více než 90 hudebníky. Původ nástroje spadá do počátku 18. století.


Eklektický hudebník s mezinárodní reputací, David Cassan, je jednou z významných osobností mladé generace francouzských varhaníků. Vystudoval konzervatoř v Caenu a Národní konzervatoř hudby v Paříži a Lyonu, jeho profesory byli Thierry Escaich, Pierre Pincemaille, Philippe Lefebvre, François Espinass, Jean-François Zygel a Erwan Le Prado. V současné době se věnuje sólové kariéře nebo vystupuje s prestižními soubory. Tento kritiky uznávaný umělec se s nasazením zabývá celým varhanním repertoárem, se zvláštním zaměřením na dílo J. S. Bacha a francouzské skladatele 19. a 20. století. Je vášnivým a kreativním improvizátorem, pravidelně doprovází němé filmy na varhany nebo klavír.
David Cassan získal deset prvních mezinárodních cen. Vyučuje varhany na konzervatoři v Nancy a improvizaci na konzervatoři v Saint Maur-des-Fossés. V současné době je titulárním varhaníkem Grand-Orgue v Louvre Oratory v Paříži.


Program a vstupenky

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz