fr  /  cz

Dny Frankofonie | Bertrand Piccard: dobrodružství Solar Impulse!

V rámci Dnů Frankofonie přivítá Francouzský institut v Praze ve spolupráci se švýcarským velvyslanectvím v pondělí 14. března v Kině 35 Bertranda Piccarda, slavného švýcarského cestovatele a ekologa. Po celém světě je známý jako spolutvůrce a druhý pilot solárního letounu "Solar Impulse", které jako první obletělo zeměkouli v letounu, jež nespotřebovává žádné palivo a během letu neprodukuje žádné emise znečišťujících látek!

Jeho projevu bude od 14.30 do 16 hodin předcházet dokumentární film "Solar Impulse: Nemožná cesta kolem světa", který sleduje historii solárního letounu od jeho zrodu až po první let kolem světa. Dokument bude ve francouzštině s anglickými titulky.
Poté představí svou nejnovější knihu "Réaliste : Soyons logique autant qu'écologique" a bude odpovídat na dotazy veřejnosti od 16 do 17 hodin, následovat bude autogramiáda do 17.30 hodin. Projev pana Piccarda bude tlumočen do češtiny, stejně jako sekce otázek a odpovědí.

Mediální osobnost Bertranda Piccarda, jeho technické úspěchy v celosvětovém měřítku a jeho angažovanost v oblasti životního prostředí budou pro veřejnost velmi zajímavé.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem