fr  /  cz

„Vnitřní teleskop, vesmírné dílo Eduarda Kaca“ - dokument Virgila Novariny produkovaný vesmírnou observatoří CNES

Kultura   |  

Dokument „Vnitřní teleskop, vesmírné dílo Eduarda Kaca“ mapuje realizaci ojedinělého vědecko-uměleckého projektu od vytvoření uměleckého artefaktu v chicagském ateliéru Eduarda Kaca až po jeho ztvárnění Thomasem Pesquetem na oběžné dráze ve vzdálenosti 400 km od povrchu Země (v rámci mise Proxima organizované Evropskou kosmickou agenturou).

Program:

2. listopadu, 2021, 18.00 Prague - Kino 35, Štěpánská 35, 110 00 Prague

Po projekci bude následovat debata režiséra Virgila Novarinou s astrofyzikem Jiřím Svobodou z Akademie věd České republiky (ve francouzském a českém jazyce se simultánním překladem).
  
Vstup zdarma, rezervace zde.

3. listopadu, 2021, 17.00 Olomouc – Kino Metropol, Sokolská 572/25, 779 00 Olomouc

Po projekci bude následovat diskuse mezi režisérem Virgilem Novarinou, Janem Lukačevičem, ambasadorem Akademie věd ČR a AFO (Academia Film Olomouc) a Jakubem Rálišem, ředitelem festivalu AFO (Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů - AFO). Univerzita Palackého v Olomouci.

Vstupné : 100 Kč; snížené vstupné: 50 Kč

4. listopadu, 2021, 18.00 Brno – Hvězdárna a planetárium Brno, Kraví hora 522/2, 616 00 Brno-střed

Po projekci bude následovat debata mezi režisérem Virgilem Novarinou, astrofyzikem Norbertem Wernerem a fyzikem Samuelem Kováčikem z Masarykovy univerzity v Brně.

V angličtině s českým překladem.
Vstup zdarma

Povinná registrace na webových stránkách Hvězdárny a planetária Brno.


Režisér, Virgile Novarina

Po studiu matematiky a fyziky se Virgile Novarina (nar. 1976) věnoval uměleckému zkoumání jak vlastního spánku v podobě textů a kreseb, tak analýze spánku druhých ve formě fotografií a filmů. Současně natočil dokumentární snímky o umělcích, které obdivuje : "Jean Olivier Hucleux, od práce k dílu“ („ Jean Olivier Hucleux, du travail à l'œuvre" ; 60 min, produkce A.p.r.e.s Editions, 2011), „Vnitřní teleskop, vesmírné dílo Eduarda Kaca“ ("Télescope intérieur, une œuvre spatiale d'Eduardo Kac" ; 35 min, Vesmírná observatoř CNES, 2017) a nyní dokončovaný dokument „Pierre Pinoncelli, umělec s useknutou falangou“ ("Pierre Pinoncelli, l'artiste à la phalange coupée") ; A.p.r.e.s Production).

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz