fr  /  cz

Workshop Úvod do komiksu

Jste milovníci kreativity a kresby? Jste ve věku 10 - 18 let? Tak právě vás zve Francouzská aliance na workshop Úvod do komiksu, který proběhne v pondělí 22. března. Toto interaktivní seznámení s komiksovým uměním, které je tak populární ve Francii i Belgii pořádá Aliance v rámci Festivalu frankofonie ve spolupráci s Katedrou francouzského jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Brusel není jen hlavní město Belgie, ale je považováno také za hlavní město tohoto žánru. Komiks je v tomto městě všudypřítomný - nachází se zde 4 muzea věnovaná tomuto "Devátému umění". Ano, je tomu tak. Během dlouhé doby byl komiks považován za menšinový žánr, od nynějška je označovaný jako "Deváté umění", sestřička filmu (7ého umění) a mediálních umění (8ého umění). 

Workshop povede pan Le Cil Vert, francouzský profesionální komiksový autor, který žije střídavě ve Francii a v České republice. Během své komiksové dílny vám představí různé techniky kresby a vytváření komiksového scénáře. To vše si budete moci vyzkoušet v praxi a odhalit tak opravdový komiksový svět.

Workshop je věnovaný dospívajícím dětem a kapacita je kvůli zajištění co nejlepší interaktivity mezi vedoucím workshopu a účastníky omezena na 10 osob. Workshop proběhne ve francouzštině (pro účastníky úrovně alespoň mírně pokročilé). Bude nabídnuto částečné tlumočení do češtiny.

Akce je zdarma a proběhne online na platformě Zoom. Pro přihlášení nám zašlete e-mail na af@afpardubice.com

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem