fr  /  cz

Videoherní klub: Úvod do herního designu

Zajímá vás, co všechno obnáší výroba počítačových her? Kolika stádii musí projít od prvního nápadu až po výslednou hru, kterou si můžete zahrát doma na počítači nebo konzoli? Rádi byste si vyzkoušeli vytvořit vlastní jednoduchou hru?

Pokud ano, přijďte ve středu 7. června 2023 od 17 hodin na první workshop v rámci nového Videoherního klubu do mediatéky Francouzského institutu!


Lektor Petr Hofman v úvodní části nejdříve seznámí účastníky workshopu s tím, z čeho sestává herní design, co jsou to herní mechanismy, a jakým způsobem vzniká grafická stránka her.

Ve druhé části si pak každý bude moci zkusit vytvořit velmi jednoduchou hru za pomoci vizuálního programování v online programu Scratch.

Videoherní klub je tu pro všechny mladé lidi, které zajímá herní design a rádi by se o něm dozvěděli více nebo dokonce už vědí, že by v herním průmyslu rádi pracovali až dokončí školu!


Zdarma, rezervace nutná.

Důležité! S sebou si, prosím, přineste vlastní notebook. Pokud nemáte vlastní zařízení k dispozici, napište na anna.davidova@ifp.cz.

Workshop bude probíhat v češtině.

Doporučený věk: od 13 let

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem