fr  /  cz

Delphine Galou & Accademia Bizantina

Rodilá Pařížanka Delphine Galou, „Objev roku 2004“ francouzské asociace ADAMI, odstartovala svou kariéru v Jeunes Voix du Rhin. Šťastné rozhodnutí specializovat se na interpretaci staré hudby přivedlo tuto francouzskou kontraaltistku s nezaměnitelným hlasem k souborům jako Venice Baroque Orchestra (Andrea Marcon), Les Arts Florissants (Jonathan Cohen), Le Concert des Nations (Jordi Savall), Ensemble Matheus (Jean-Christophe Spinosi) nebo Les Musiciens du Louvre (Marc Minkowski). Její kariéru zdobí účinkování v Královské opeře v Londýně, Théâtre des Champs-Elysées v Paříži, Berlínské státní opeře, Theater an der Wien či v newyorském Lincoln Center.

Na Lednicko-valtickém hudebním festivalu 2021 se společně s předním italským barokním souborem Accademia Bizantina představí ve slavném Vivaldiho Stabat Mater RV 621 nebo v árii Agitata infido flatu z oratoria Juditha triumphans z jejich společného alba Agitata, které si v roce 2018 odneslo prestižní Cenu Gramophone.

Program: Antonio Vivaldi (1678–1741) Koncert pro smyčce g moll RV 152 · Filiae maestae Jerusalem RV 638 (Introdukce k Miserere) · Koncert pro violu d’amore d moll RV 394 · Juditha triumphans RV 644 árie „Nil arma, nil Bella“ & „Agitata infido flatu“ · Koncert pro smyčce B dur RV 167 · Koncert pro housle e moll RV 279, op. 4 č. 2 ze sbírky „La Stravaganza“ · Stabat Mater RV 621

FB událost - https://fb.me/e/65LeDhOeY 
 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem