Pieter De Buysser : Afterparty

Středa 22. března 20:00 2017
Divadlo Archa
Na Poříčí 26 110 00 Praha 1
čtvrtek 23. března 20:00 2017
Pátek 24. března 20:00 2017

Hra naší doby,
popsong našich duší,
afterparty našich rituálů.

Je pět ráno, Pražský hrad. Ráj je daleko. Ceremoniář Jan Ptáček, kterého najal už dávno zmizelý, milovaný, moudrý prezident, nadzdvihne ubrus a objeví pod ním úřednici EU Fanny Racine. Něco se vymklo z rukou. Něco se ale zase může kouzlem v dobré obrátit. Nu, dobrá tedy, dobrá, ale co to je, to dobro?

Co dnes znamená Havlův odkaz pro Evropu? Může vzniknout nové spojenectví? A jak by vypadala krajina Adama a Evy na dnešní politické scéně?
Hrají: Vladimír Javorský a Christelle Cornil.

Představení česky a francouzsky. Délka 120 minut.
Vstupenky k zakoupení v pokladně divadla Archa anebo online přes goout.cz
Vstupné: 290 Kč / 150 Kč studenti a senioři

O autorovi:

JPEG - 31.8 kb

Pieter De Buysser (*1972) je holandsky píšící spisovatel, žije a pracuje v Bruselu. Jeho román Řezači kamene vyšel v červnu 2016 česky v nakladatelství Argo. Jeho díla získala ocenění v několika evropských zemích, on sám bývá označován za „Fenomén vlámského divadla“ či „vypravěče 22. století“. Jeho práce byla popsána jako „hold kritickému myšlení, humoru a vypravěčskému umění“ (Cobra, Belgie), v němž se „magicky snoubí poetika a politika“. (Le Temps, Švýcarsko). De Buysser je autorem více než 25 textů pro divadlo a film, vedle toho režíroval mezinárodně uznávaná divadelní představení Book Burning (Pálení knih), Landscape with Skiproads (Krajina na přeskáčku), Immerwahr a Afzal. První tři jmenované inscenace uvedlo Divadlo Archa, kde je v sezóně 2016/2017 mezinárodním rezidentem.
Ve své tvorbě Pieter De Buysser promýšlí a zpochybňuje současnou každodennost, přičemž pozorně sleduje soudobá společenská, politická a obecně lidská témata.

Divadlo Archa
Tisknout článek Verze pro tisk