Poslání a služby

JPEG - 4.4 kb
Oddělení kurzů
má k dispozici 13 učeben vybavených audiovizuálním a informatickým materiálem.
JPEG - 12.1 kb
Jazyková a vzdělávací sekce podporuje šíření francouzského jazyka v české společnosti a zajišťuje spolupráci ve specifických oblastech vzdělávání.
JPEG - 5.8 kb
Vědecká a univerzitní sekce má za úkol posilovat účast Francie na vzdělávání českých studentů (pomocí studijních pobytů ve Francii či česko-francouzských studijních programů v České republice) a rozvíjet výměny zkušeností ve vědecké a technologické oblasti.
JPEG - 3.8 kb
Campus France je určen českým studentům, kteří chtějí začít nebo pokračovat ve studiích ve Francii.
JPEG - 2.5 kb
Literární sekce
podporuje francouzskou vydavatelskou činnost v České republice s cílem propagovat zejména autory a díla z oblasti krásné literatury a společenských věd.
JPEG - 4.6 kb
Mediatéka nabízí aktualizované fondy ze všech oblastí vědění. Dokumenty jsou převážně ve francouzštině, ale naleznete zde i české překlady francouzských autorů:více než 50 000 dokumentů, 40 000 knih, 150 titulů časopisů, 3000 kompaktních disků, 3000 videokazet a DVD a 250 CD-Romů.
JPEG - 13.7 kb
Kino 35 je nezávislé kino se sálem o kapacitě 203 míst, které uvádí filmy ve francouzském nebo původním znění. Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky.
JPEG - 3.7 kb
Galerie 35 představuje na ploše 120 m² současné francouzské umění, převážně fotografickou tvorbu.
JPEG - 1.6 kb
Koordinační centrum Sítě Francouzských aliancí v České republice
pro 6 Francouzských aliancí v Brně, Českých Budějovicích, Liberci, Pardubicích, Plzni a Ostravě.
JPEG - 4.6 kb
Knihkupectví 35 v přízemí Institutu je jediné francouzské knihkupectví v Praze s nabídkou klasických i současných románů, českých autorů ve francouzštině, novin, časopisů, slovníků a učebních materiálů, které se používají v kurzech. Můžete si zde též objednat knihy z Francie i jiných zemí.
JPEG - 4.7 kb
Vychutnejte si frankofonní prostředí nově zrekonstruovaného Café 35 s lahodnou kávou, croissantem a francouzskými novinami či dobrým vínem a některou z kulinářských specialit.
Tisknout článek Verze pro tisk