La Cenerentola - Popelka


Přímý přenos - Opéra de Paris LIVE - Palais Garnier

úterý 20. června 19:30 2017
Pův. znění / T - CZ + FR
250,- Kč
Opéra de Paris
Kino 35

3h10 s 1 přestávkou.

Hudební nastudování Ottavio Dantone. Režie Guillaume Gallienne. _ Scéna Éric Ruf. Kostýmy Olivier Bériot. _ Orchestr a sbor Národní opery v Paříži. _ Nastudování v italském originálu, francouzské a české titulky.

Don Ramiro Juan José De León
Dandini Alessio Arduini
Don Magnifico Maurizio Muraro
Clorinda Chiara Skerath
Tisbe Isabelle Druet
Angelina Teresa Lervolino
Alidoro Roberto Tagliavini

Francouzský institut v Praze pokračuje ve vysílání své řady přenosů oper a představení. Národní opera v Paříži LIVE uvede 20. června Popelku. V létě připravujeme novou řadu záznamů z festivalu v Aix-en-Provence a 13. července jako doprovodný program festivalu Letní slavnosti staré hudby záznam barokní opery Měšťák šlechticem.

"Než karneval skončí budou mou Popelku všichni milovat…," řekl Rossini v roce 1817 po neúspěšné premiéře zcela přesvědčený o tom, že z ošklivého káčátka se nakonec vyklube krásná labuť. A budoucnost mu dala za pravdu. Přitom skromná služebná snící o tom, že půjde na ples, přišla v opeře o všechny magické triumfy, které měla v povídce od Perraulta – v opeře nenajdeme vílu, jež by mávnutím kouzelné hůlky proměnila myši v koně, krysy v kočí, ještěrky ve sluhy. A neztratí střevíček, ale náramek, který mimochodem kráska záměrně nechá svému princi, aby ji našel. Osvícenectví se již rozzářilo po celé Evropě, avšak Cenerentola se zaměřuje na to nejpodstatnější : konfrontovat se se sebou sama v jiném společenském postavení a pod hadry najít krinolínu. Guillaume Gallienne, člen Comédie Française, režíruje svou první operu.

Francouzský institut v Praze připravil na léto speciální program "Operní léto v Kině 35" - od baroka po současnost, opery z Festivalu v Aix-en Provence a další záznamy francouzských představení. Produkce z Aix-en Provence je zdarma.
Program Operního léta v Kině 35.

Tisknout článek Verze pro tisk