fr  /  cz

Přednáška « Francophonie en expression »

Určitě víte, že francouzsky se mluví na pěti světových kontinentech. Každá frankofonní kultura a každý frankofonní region vnáší do francouzského jazyka své barvy a svoji originální různorodost. A my vám právě nabízíme seznámit se s tímto bohatstvím jazyka během interaktivní přednášky « Francophonie en expression », kterou pořádá naše Aliance 19. března v rámci Festivalu dnů frankofonie ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové a s Katedrou francouzského jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Kromě specifických přízvuků mají obyvatelé Québecu, Švýcarska, Pobřeží slonoviny, Belgie, Senegalu a dalších frankofonních zemí a regionů své vlastní originální ustálené výrazy. "Mít druhou kancelář", "Jezero nehoří!", "Modrat z někoho", "Chytat peníze" - společně odhalíme význam těchto výrazů a pokusíme se porozumět jejich historii.

Tuto interaktivní přednášku povede ve francouzštině (pro účastníky úrovně alespoň mírně pokročilé/ středně pokročilé) tým Aliance. Bude nabídnuto částečné tlumočení do češtiny. Heslem večerního setkání bude hra, kreativita, představivost a sdílení! Přidejte se 19. března k naší oslavě francouzského jazyka a jeho různorodosti!

Akce proběhne zdarma a online na platformě Zoom. Pro přihlášení nám zašlete e-mail na af@afpardubice.com

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem