fr  /  cz

Mercredi, j’écris ! Dílna tvůrčího psaní s Aline Pacvon

Klub frankofonních spisovatelů

Online předběžná registrace a platba v mediatéce

Mediatéka
Štěpánská 35, Praha 1

Mediatéka Francouzského institutu v Praze s potěšením oznamuje zahájení činnosti Klubu frankofonních spisovatelů! Na programu jsou čtyři spisovatelské semináře vedené literární překladatelkou Aline Pacvon na různá témata: psaní o sobě, plynutí času, druzí...

První ze série seminářů se uskuteční ve středu 8. března v 17.30 hodin a jejím tématem bude "Čas". V rámci tohoto workshopu budou účastníci vyzváni, aby se zamysleli nad tímto slovem, které může vyjadřovat nekonečno i nekonečně málo, řád i chaos, horko i chlad, a vytvořili vlastní literární dílo. Ti, kteří si to budou přát, budou moci svůj text přečíst a diskutovat o svých dojmech s ostatními účastníky.

Aline Azoulay-Pacvon je literární překladatelka. Přeložila například knihy Easter Parade od Richarda Yatese a Le Cercle littéraire des amateurs d’épluchures de patates od Mary-Ann Shaefferové a Annie Barrowsové. Pochází z Paříže, kde pracovala jako lektorka a externí spolupracovnice kulturních časopisů a literárních pořadů, jako například La Grande Librairie, a posledních patnáct let žije v Praze se svou francouzsko-českou rodinou. Od roku 2020 je certifikovanou arteterapeutkou, jejími oblíbenými pracovními prostředky jsou psané slovo a hudebnost slova.

Chcete-li se zúčastnit Klubu spisovatelů v mediatéce Francouzského institutu v Praze, předběžně se zaregistrujte na semináře, o které máte zájem, kliknutím na malé "vstupenky" v obdélníku s informacemi o akci. Svou registraci pak můžete potvrdit přímo u výpůjček v naší mediatéce zaplacením dlužné částky, a to platební kartou nebo v hotovosti podle našeho sazebníku:

Cena za seminář: 

  • Plná cena: 250 Kč
  • Cena pro členy (pro držitele IFPass): 200 Kč.
  • Snížená sazba (žáci, studenti do 26 let, důchodci, uchazeči o zaměstnání): 150 Kč

Cena za předplatné (4 semináře):

  • Plná cena: 800 Kč
  • Cena pro členy (pro držitele IFPass): 700 Kč
  • Snížená sazba (žáci, studenti do 26 let, důchodci, uchazeči o zaměstnání): 500 Kč

Zaujala vás možnost předplatného? Termíny a témata příštích seminářů psaní jsou následující: 


Workshopy psaní budou probíhat pouze ve francouzštině (pro účast je vyžadována minimální jazyková úroveň B2). 

Maximální kapacita je 10 účastníků.

 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem
221 401 011  /  info@ifp.cz