fr  /  cz

Mercredi, j’écris ! Dílna tvůrčího psaní s Aline Pacvon

Klub frankofonních spisovatelů
Ve francouzštině

Online předběžná registrace a platba v mediatéce

Mediatéka
Štěpánská 35, Praha 1

Mediatéka Francouzského institutu v Praze s potěšením oznamuje zahájení činnosti Klubu frankofonních spisovatelů! Na programu jsou čtyři spisovatelské semináře vedené literární překladatelkou Aline Pacvon na různá témata: psaní o sobě, plynutí času, druzí...

Po předchozích tématech „Čas“ a „Druhý“ bude heslem dalšího semináře tvůrčího psaní „Radost“ a uskuteční se ve středu 3. května od 17.30 hodin v mediatéce Francouzského institutu v Praze. 

Aline Azoulay-Pacvon je literární překladatelka. Přeložila například knihy Easter Parade od Richarda Yatese a Le Cercle littéraire des amateurs d’épluchures de patates od Mary-Ann Shaefferové a Annie Barrowsové. Pochází z Paříže, kde pracovala jako lektorka a externí spolupracovnice kulturních časopisů a literárních pořadů, jako například La Grande Librairie, a posledních patnáct let žije v Praze se svou francouzsko-českou rodinou. Od roku 2020 je certifikovanou arteterapeutkou, jejími oblíbenými pracovními prostředky jsou psané slovo a hudebnost slova.
 
Chcete-li se zúčastnit Klubu spisovatelů v mediatéce Francouzského institutu v Praze, předběžně se zaregistrujte na semináře, o které máte zájem, kliknutím na malé „vstupenky“ v obdélníku s informacemi o akci. Svou registraci pak můžete potvrdit přímo u výpůjček v naší mediatéce zaplacením dlužné částky, a to platební kartou nebo v hotovosti podle našeho sazebníku.

Cena za seminář:

  • Plná cena: 250 Kč
  • Cena pro členy (pro držitele IFPass): 200 Kč.
  • Snížená sazba (žáci, studenti do 26 let, důchodci, uchazeči o zaměstnání): 150 Kč

 
Termíny a témata příštích seminářů psaní jsou následující:

 


Workshopy psaní budou probíhat pouze ve francouzštině (pro účast je vyžadována minimální jazyková úroveň B2).

Maximální kapacita je 10 účastníků.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem