fr  /  cz

Svátek hudby

Přijďte do Francouzského institutu v Praze oslavit (nebo objevit) Svátek hudby, jehož tradice vznikla před 42 lety ve Francii,  a prožijte večer plný tance a hudby! 

Několik týdnů před zahájením pařížských olympijských a paralympijských her a v rámci programu Queer 24 se Francouzský institut zahalí do nejkrásnějších barev a nabídne vám skvělou zábavu.

Letošní program zahrnuje

• Taneční lekce Waacking
(zdarma po předchozí rezervaci) - 5. patro - 16.30-18.00 - přístupné i pro úplné začátečníky od 16 let věku.
Waacking vznikal v 70.letech v prostředí Los Angeleských gay klubů za zvuků undergoundového diska. Využijte jedinečné příležitosti naučit se ho od těch nejpovolanějších u nás. Workshop povedou Eliška, Nikola a Ondřej z I.H.O.W. Czech.
Během večera vás na dvoře Institutu čekají dvě pekelně žhavá vystoupení, kde taneční lektoři z I.H.O.W. Czech vystoupí spolu se svým studentstvem z House of Nora.
Nutná rezervace: klikněte zde 

Dvůr Francouzského institutu :

• 18.00 : Olympijský tanec
Večer začněte s námi v rytmu sportu! IFP Jedinečnou ukázku oficiální choreografie pro olympijské hry v Paříži 2024 předvede u příležitosti Svátku hudby tým Francouzského institutu.
Olympijský tanec se můžete naučit i  vy za pomoci tohoto videa.

• 19.00 : Chorale Doodles 
Přijďte si poslechnout pěvecký sbor Chorale Doodles, jehož repertoár zahrnuje pestrou škálu hudebních žánrů, včetně lidových písní, spirituálů, muzikálů, slavných melodií Beatles a popu 80. a 90. let. Sbor zpívá v několika jazycích a některé písně jsou dokonce choreograficky zpracované.
K dnešnímu dni je Doodles jediným mužským gay sborem v České republice! 

• 20.15 Gwendal White - The Voice France 
Gwendal White, účastník soutěže The Voice France 2024 v rámci skupiny Vianney, je rockový zpěvák, který od roku 2022 působí v Praze. Za doprovodu své kapely oživí Gwendal White nádvoří Francouzského institutu svými rockovými a folkovými skladbami a covery. 

• 21.00 - 21.45 DJ Jeffology 
O stylové završení večera se postará věhlasný party DJ Jeffology, který vás před setměním roztančí na disco funk! V rámci jeho DJ setu se můžete těšit na tanečníky House of Nora, kolektiv výrazných osobností, kteří připravili speciální taneční vystoupení pouze pro Svátek hudby a zatančí ho dokonce dvakrát, protože jak sami řekli "Jednou vám to stačit nebude"! 

Po celý večer: občerstvení v Café 35.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem