fr  /  cz

Setkání českých vědců a vědkyň působících ve Francii

25. dubna 2024
Velvyslanectví ČR v Paříži

Velvyslanectví ČR v Paříži
15, avenue Charles Floquet, Paris

25. 4.
Velvyslanectví ČR v Paříži

Velvyslanectví ČR v Paříži ve spolupráci s asociací CZEXPATS IN SCIENCE a Vědeckou a univerzitní sekcí Francouzského institutu v Praze organizuje ve čtvrtek 25. dubna 2024 setkání českých vědců a vědkyň působících ve Francii „CZECH-FRENCH SCIENCE MEETUP“.

Setkání je určeno vědeckým pracovníkům napříč všemi vědními obory, působícím na univerzitách, výzkumných ústavech nebo soukromých firmách v celé Francii. Cílem setkání je nabídnout vědcům a vědkyním možnost sdílet zkušenosti a navázat nové kontakty.   

CZEXPATS IN SCIENCE je platforma sdružující české vědce, vědkyně a výzkumníky v zahraničí. Díky jejich mapování a propojování buduje aktivní komunitu českých vědeckých pracovníků dlouhodobě působících v zahraničí, kteří se stále zajímají o dění v Česku a napomáhá k jejich lepší orientaci v aktuálním prostředí české vědy. Tím mimo jiné usnadňuje návrat těchto vysoce kvalifikovaných lidí do českého prostředí.  

Srdečně zveme české vědce a vědkyně působící ve Francii na setkání, které se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2024 od 14:00 hodin na Velvyslanectví České republiky v Paříži, 15 Avenue Charles Floquet.

Během setkání budou mít účastníci možnost získat bližší informace o česko-francouzské vědecké a výzkumné spolupráci, seznámit se s prací kolegů a diskutovat se zástupci asociace CZEXPATS IN SCIENCE. Podrobný program bude upřesněn v nejbližších dnech. Akce se uskuteční v angličtině. Součástí setkání bude networkingový koktejl po skončení konference, který umožní sdílení informací, zkušeností a navázání nových kontaktů.

Účast na setkání bude možná po předchozí registraci. Pokud si přejete dostat pozvánku, napište, prosím, na adresu: Paris.Commerce@mzv.gov.cz.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem