fr  /  cz

Shabaaz Mystik: Představení "Soul à Sanza"

Ponořte se ve čtvrtek 21. září od 17:30 do poetického a hudebního světa umělce Shabaaz Mystik na jeho představení Soul à Sanza, poprvé v Praze!


Co nám zbyde, když nebude hudba? Slova? Nejen to. Zůstává to, co je tu navíc. Co není vidět a podněcuje dech. Zůstává stopa duše. Sbírka a představení Soul à Sanza jsou součástí hledání toho, co lze nalézt pouze v sobě samém. Jinde, které je všude. Nikdy, které je stále.


Shabaaz Mystik je básník, rapper, spisovatel, performer a režisér. Vydal několik alb, na nichž se mísí konžské (tradiční nástroje: kora, balafon...) a městské (hiphopové) inspirace: L'Ombre des [MO] (2009), Entre Béton & Baobab (2012), Roots Projectile (2014), D'une Rive à l'Autre (2016), Deep Bantou Poetik (2017). V roce 2014 vydal svou první básnickou sbírku Soul à Sanza, kterou vydalo nakladatelství Menaibuc a kterou později převedl do divadelní hry. Hra již byla uvedena na několika frankofonních scénách (Paříž, Lille, Avignon, Marseille, Brusel...) a její anglický překlad se připravuje pro londýnská a newyorská jeviště.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem