fr  /  cz

Program pro děti | Speciál Frankofonie ! Workshop tvorby afrických masek s Janou Jirouškovou

Březen je každoročně měsícem ve znamení oslav francouzsky mluvícího světa. Francouzský institut v Praze při této příležitosti s potěšením nabízí celou řadu akcí, včetně speciálního programu pro děti, a to již od nejútlejšího věku!

V sobotu 18. března v 10:30 hodin upozorní etnoložka Jana Jiroušková na novou tvář francouzsky mluvícího světa a vezme děti i rodiče na cestu do Afriky!

Věděli jste, že masky jsou jedním z nejcharakterističtějších prvků afrického umění, ale nejsou rozšířeny po celém kontinentu? Nejčastěji se masky používají v pobřežním pásu od Senegalu na severu až po Angolu na jihu. Používají je také některé kmeny v jihovýchodní Africe, ale v Etiopii nebo Somálsku se téměř nevyskytují!

Co takhle pomoci nám přenést tuto tradici do České republiky?

V sobotu 18. března budete mít v mediatéce Francouzského institutu v Praze skvělou příležitost vytvořit si vlastní masky během tvůrčí a vzdělávací dílny vhodné pro děti všech věkových kategorií.

Doporučený věk: od 4 let


Jana Jiroušková pracuje v komunitním centru Pexeso a Nová Trojka, kde organizuje kurzy a workshopy. V minulosti spolupracovala s řadou českých muzeí a galerií a podílela se nejen na workshopech, ale i na přípravě výstav. Je autorkou textu a ilustrací několika knih (Agáta a kožich, České zvyky a tradice). Spolupracuje s Divadlem bez hranic na přípravě dětských představení (Pohádky ptáka Afrikána, Jango). 

 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem