fr  /  cz

FEM 2:2 | Das Jahr de l’égalité

Francouzský institut v Praze ve spolupráci s Goethe-Institutem pořádá za finanční podpory Francouzsko-německého kulturního fondu cyklus kulturních a audiovizuálních akcí FEM2:2 Das Jahr de l'égalité, který bude v Praze po celý rok 2022 věnován rovnosti žen a mužů.

Cyklus bude zahájen 11. února, u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě, debatou a promítáním filmu v 18 hodin v kině Edison. Promítat se bude německá komedie Miluj svého robota režisérky Marie Schrader. Projekci filmu bude předcházet panelová diskuse ve spolupráci s jedinou českou platformou pro studium vizuální kultury Fresh Eye, kterou bude moderovat Andrea Průchová Hrůzová. 

Cyklus FEM2:2 bude pokračovat 14. března projekcí francouzského dokumentárního filmu La science a mauvais genre v Kampusu Hybernská, doprovázenou diskusí u kulatého stolu s francouzskou profesorkou matematiky a bývalou předsedkyní asociací Femmes et mathématiques a Femmes et sciences paní Colette Guillopé a německými a českými odborníky na problematiku žen ve vědě. 

Celý cyklus se skládá z různých francouzsko-německo-českých uměleckých a diskuzních prvků, včetně série filmových projekcí v Kině 35 a Goethe-Institutu, které každý měsíc představí německý, francouzský a také evropský pohled na téma rovnosti pohlaví. Projekt dále obohatí spolupráce s festivalem FAMUFEST 38 (30.3.-3.4.2022), který nabídne workshopy s pozvanými francouzskými a německými filmaři. 

Konference FEM2:2, která se koná v době francouzského a českého předsednictví Rady Evropské unie v roce 2022, zdůrazní význam této debaty v Evropě.

Podrobnosti o nadcházejících akcích budou zveřejněny na webových stránkách a sociálních sítích Francouzského institutu a Goethe-Institutu. Cyklus bude ukončen 25. listopadu 2022, který je Mezinárodním dnem boje proti násilí na ženách.
 

      

Přehled akcí

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem