fr  /  cz

Chanel

Zveme vás také na prezentaci výstavy Ziky Aschera, která se bude konat ještě před konferencí Chanel od 17:30 v Kině 35.

V rámci přednáškového cyklu „Paříž – Praha: módní tvůrci, kteří se dotkli věčnosti “, věnovaného největším osobnostem francouzského módního světa, vás srdečně zveme na přednášku „Chanel“ 20. června v 18:00 v Kině 35.

Zveme vás také na prezentaci výstavy Ziky Aschera, která se bude konat ještě před konferencí Chanel od 17:30 v Kině 35.

Když se zabýval dílem Gabrielle Chanel, došel Roland Barthes k závěru, že „výtvory Chanel zpochybňují samotnou myšlenku módy jako takovou (…). Z popření módy a času vytvořila Chanel svou vlastní kvalitu“. Stále aktuální a nadčasová, značka Chanel spočívá na tomto paradoxu. Z návrhářky, ústřední postavy značky, se stal dodnes vypravovaný mýtus. Slečna Chanel, osiřelá, se sama chopila otěží vlastního osudu, který už za jejího života vyvolával zájem veřejnosti. A obchodní dům v ulici Cambon dále čerpá z rukopisu a symbolů své zakladatelky a neustále je obnovuje: bílá a černá, prošívání, lvi, kamélie, řetízky, tvíd, béžová… Chanel ztělesňuje strohou eleganci a zároveň absolutní ženskost.

Serge Carreira

Serge Carreira započal svou kariéru v Galeriích Lafayette. Než se v roce 2017 dostal ke spolupráci s Mary Katrantzou, pracoval jedenáct let pro značku Prada. Od roku 2004 vyučuje kurz módy a luxusu na Sciences Po a od roku 2018 je také redaktorem M le Magazine.  

Po přednášce bude následovat projekce filmu Coco Chanel (Christian Duguay et Ron Hutchinson, 2008). Francouzsky s francouzskými titulky.

Vstup je volný v rámci kapacity sálu, doporučujeme rezervaci.

Simultánní tlumočení z francouzštiny zajištěno.

Ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem