fr  /  cz

O nás

2 800 žáků ročně

13 plně vybavených učeben

17 jazykových úrovní s doporučeními CECRL

O nás

Studovat s námi

Francouzský institut v Praze se nachází v samém srdci Prahy, jen pár kroků od Václavského náměstí. Je to místo setkávání a výměn a jeden z aktérů pražského kulturního a uměleckého života.

Jeho součástí je oddělení kurzů a akreditované centrum, kde lze složit zkoušky a obdržet diplomy  a další osvědčení (např. DELF/DALF). Je unikátním prostorem, kde se můžete zcela ponořit do frankofonního světa a kde se harmonicky spojují jazyk, umění a kultura.

Naše historie

Oddělení kurzů Francouzského institutu v Praze ve své současné podobě zahájilo výuku na začátku devadesátých let s hlavním cílem šířit francouzský jazyk u české veřejnosti. Dnes nabízí za přiměřenou cenu rozmanitou škálu kvalitních a inovativních kurzů neustále se přizpůsobujících potřebám veřejnosti. Jeho kurzy lze zakončit celou řadou osvědčení. Francouzský institut tak může pokračovat ve svém poslání veřejné služby v České republice.

Naše kurzy

Nabízíme širokou škálu kurzů všech úrovní ať již individuálních, či skupinových s velkým výběrem dnů a rozvrhů výuky. Kromě kurzů obecné francouzštiny nabízíme také speciální kurzy zaměřené na kulturní, praktické či odborné aspekty francouzštiny.

Učitelům francouzštiny z českých i mezinárodních škol také nabízíme pedagogické programy akreditované českým ministerstvem školství.

Naši lektoři

Náš tým tvoří převážně francouzští rodilí mluvčí s mnohaletými zkušenostmi, kteří jsou školení v oblasti moderních výukových metod.

Náš přístup

U nás naleznete příjemné prostředí, jež vás bude ke studiu francouzštiny motivovat. Klademe důraz na komunikaci jak psanou, tak mluvenou a aktivní účast studentů. Všechny kurzy probíhají ve francouzštině.

Náplně kurzů i učebnice jsou pravidelně aktualizovány a lektoři nabízí mnoho výukových aktivit na základě autentických materiálů.

Naše vybavení

Naše učebny nedávno prošly rekonstrukcí a jsou připraveny přivítat studenty v těch nejlepších podmínkách. Jsou zařízeny audiovizuálním vybavením a nejnovějšími pedagogickými pomůckami.

A něco navíc

Jsme jediným jazykovým centrem, které vám nabízí také kulturní zážitek. Abychom vás ve studiu co nejlépe podpořili, nabízíme vám při zápisu do kurzu také zvýhodněnou cenu 100 Kč na nákup karty IF Pass a přístup ke všem službám Francouzského institutu za snížené ceny.

Každý rok si nás vybere více než 2500 studentů - dětí, dospívajících či dospělých – ke svému studiu francouzštiny či češtiny z důvodů pracovních či osobních či pouze pro radost… tak proč ne i vy ?

Vaše kontaktní osoby

Skupinové kurzy
Dalibor Hakim

Soukromé kurzy
Barbora Kapešová

Kurzy pro firmy 
Midou Benterari


Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem