fr  /  cz

Workshop tance a bubnů s Monikou a Sadiem

V sobotu 23. března v 10:30 umožní choreografka, bubenice a tanečnice Monika Diatta Rebcová a tanečník, choreograf a bubeník Issa Sadio Diatta pohled na novou tvář francouzsky mluvícího světa a vezme děti i rodiče na cestu do Afriky: do Senegalu!

Během tohoto workshopu tance doprovázeného na západoafrické bubny djembé a dunduny se děti mohou naučit tančit základní kroky tradičního tance a objevit mnoho druhů perkusí jako jsou courges percutantes, tasses à percussion, claves percussives a další. Nepřehlédnutelný zážitek, který vás zavede do Afriky aniž byste opustili Prahu.

Doporučený věk: od 4 let


 

Monika Diatta Rebcová je česká tanečnice a choreografka, která absolvovala diplomem jako taneční pedagog na Katedře tance HAMU.  Vyučuje dospělé studenty , ale také pracovala v mateřské školce, kde vyučovala tanec pro děti. Je však známá zejména svou prací na rozvoji afrického tance a hudby v České republice. V roce 2000 založila skupinu „BATOCU-africký tanec a hudba“, odvážnou iniciativu, která skvěle spojuje omamné rytmy západoafrických bubnů, jako je djembe, dundun, sangban, kenkeni a sabary, s dynamickými a živými vystoupeními. Doprovázena umělci ze Senegalu, Gambie, Nigérie, Dominikánské republiky a České republiky, Monika a její skupina nabízejí publiku představení, ve kterém se tanec a hudba spojují a vytvářejí jedinečný umělecký a kulturní zážitek.

 

 

 

Issa Sadio Diatta, který pochází ze Senegalu,  je všestranným umělcem: tanečníkem, choreografem a bubeníkem. Profesionální ovládání tradičního afrického umění uplatnil při různých uměleckých projektech jak v Senegalu, tak v České republice, zejména s tanečními skupinami Forêt Sacrée v Ziguinchoru a Tamala v Abéné, na Festival Saint-Louis a Zig Fest International. V Praze Sadio sdílí svou vášeň tím, že vyučuje tance a hudbu západní Afriky v různých institucích a je uměleckým vedoucím skupiny BATOCU.  Šíří tak kulturní bohatství Afriky mezi českým publikem. Jeho talent a oddanost byly oceněny cenou za nejlepšího tanečníka a choreografa v Ziguinchoru v roce 2017.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem