fr  /  cz

Filozofická laboratoř, ve spolupráci s nakladatelstvím Pink Box

V češtině a ve francouzštině | Doporučený věk : od 5 do 8 let.


Duben je pro Francouzský institut v Praze příležitostí, aby se zazelenal a nabídl celou řadu akcí souvisejících s problematikou životního prostředí. V rámci projektu "Zelená mediatéka" si dovolujeme pozvat vaše děti na sérii tvůrčích a vzdělávacích dílen, jejichž cílem je zvýšit jejich povědomí o ochraně přírody a ekologii a zároveň se u toho dobře bavit.

Chcete svým dětem dopřát obohacující a zábavnou zkušenost s filozofií? Francouzský institut v Praze ve spolupráci s nakladatelstvím Pink Box pořádá v sobotu 15. dubna od 10:30 hodin filozofickou dílnu pro děti na motivy knihy Kierkegaard a mořská panna, kterou napsali Line Faden-Babin a Jakob Rachmanski a ilustrovala Lucia Calfapietra.  

Tentokrát přinese filosofická laboratoř příležitostí zabývat se otázkami životního prostředí, vlastní odpovědností, vztahem mezi člověkem a přírodou a ekologií.

Dílnu povedou Jiří Bartoník a Barbora Fialová
 
Hluboko v moři, v korálovém paláci skrytém před lidskými zraky, žila princezna. Rodiče si jí vážili, zasnoubili s nejkrásnějším a nejsladším z mloků a byla prý nejšťastnější ze všech mořských panen. A přesto byla mladá princezna zoufalá... 


Filozofické laboratoře jsou tvůrčí dílny, jejichž cílem je rozvíjet umění klást si otázky, posílit schopnost reflexe a zažít potěšení z přemýšlení s ostatními ve světle filozofických textů! 

Barbora Fialová a Jiří Bartoník hovoří s dětmi, protože jsou přesvědčeni, že děti jsou skutečnými filozofy.

 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem