fr  /  cz

Komiksový festival FRAME: “Nové hlasy francouzského komiksu”

online

online

V rámci festivalu FRAME, kde se již 4 roky scházejí všichni milovníci komiksu, bude letošní francouzský program obzvláště bohatý a představí “Nové hlasy francouzského komiksu”.

Na přelomu tisíciletí se v ospalém světě francouzských komiksů najednou objevili Marjane Satrapi, David B, Lewis Trondheim, Joann Sfar, Guy Delisle a několik dalších autorů, kteří vymysleli nové způsoby vyprávění příběhů ve formě grafických románů - většinou auto-fiktivních - a nové způsoby jejich publikování. Dvacet pět let po vytvoření hnutí „Nový komiks“, které je stále velmi živé a inspirativní, přichází nová generace výborných autorů. Někteří, jako Pénélope Bagieu, Catherine Meurisse nebo Riad Sattouf, jsou již dobře zavedeni... Jiní jsou „vycházející hvězdy“, které si zaslouží být objeveny: Lucas Harari, Cy, Alex W. Inker, Ugo Bienvenu, Chloé Wary, Xavier Coste ... Od historických ság, sci-fi a intimních příběhů až po dobrodružné komiksy pro děti, komediální žurnalistiku, thrillery, komedie a literární adaptace - to všechno jsou nové hlasy francouzských komiksů.

S výjimečnou účastí Sylvaina Coissarda, nakladatele, literárního agenta a poradce v oblasti komiksu; Renauda Chavanna, ředitele mezinárodního komiksového festivalu v Paříži (SoBD); a člena organizačního týmu mezinárodního komiksového festivalu v Lyonu.

webové stránky: http://framefestival.cz/home/

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem