fr  /  cz

ZRUŠENO - Svět knihy 2024 | Velký rozhovor s Pauline Delabroy-Allard

Z důvodů, které nespadají do našich kompetencí, je setkání s Pauline Delabroy-Allard zrušeno. Pokusíme se tuto událost přesunout na pozdější termín. Děkujeme za pochopení.


Chcete poznat jednu z nejslibnějších francouzských autorek své generace? Těšíme se na vás v neděli 26. května v 10 hodin na Světě knihy na rozhovoru s oceňovanou francouzskou autorkou Pauline Delabroy-Allard.

Pauline Delabroy-Allard představí své dva romány: Ça raconte Sarah (2018) a Qui sait (2022), které byly přeloženy do češtiny a vydány v nakladatelství Incipit pod názvy Taková je Sarah (2021) a Kdo ví (2023).

V románu Taková je Sarah vypráví Pauline Delabroy-Allard o vášni a bolesti destruktivního milostného vztahu mezi anonymní vypravěčkou a Sarah, starší ženou trpící rakovinou prsu. Ve svém druhém románu Kdo ví nás autorka prostřednictvím pátrání po původu svých prostředních jmen Jeanne, Jérôme a Ysé bere na cestu úvah o spisovatelském aktu, identitě a odolnosti.


Pauline Delabroy-Allard se narodila v roce 1988 a je francouzská spisovatelka. Veřejnost na sebe poprvé upozornila knihou Ça raconte Sarah (Taková je Sarah, Incipit 2021), jejíž dílo bylo veřejností oceněno pro svou angažovanost v inkluzivním vyprávění a sociální změně. Její poslední román Qui sait vyšel česky v nakladatelství Incipit v roce 2023 pod názvem Kdo ví. Pauline Delabroy-Allardová je rovněž autorkou básnické sbírky Maison tanière (L'Iconopop, 2021) a několika knih pro děti.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem