fr  /  cz

Poznejte svého překladatele: Jovanka Šotolová & Helena Beguivinová

V češtině

Avoid Floating Gallery
Náplavka, loď kotvící pod železničním mostem, Rašínovo nábřeží, Praha 2

Francouzský institut v Praze si vás dovoluje pozvat na setkání s překladatelkami Jovankou Šotolovou a Helenou Beguivinovou, které se uskuteční v úterý 6. června v 18 hodin. Toto setkání je součástí cyklu „Poznejte svého překladatele“ pořádaného společně se sdružením Obec překladatelů

Jovanka Šotolová představí horkou novinku Jeana Giona Král bez kratochvíle (Malvern, 2023) a Helena Beguivinová knihu Pierra Jakeze Heliase Zlatá tráva (Havran, 2021). Srdečně zveme všechny milovníky literatury a kvalitních překladů! 

Diskusi bude moderovat básník Josef Straka.

Akci oživí francouzská hudebnice Zoé za doprovodu akordeonu.


Jovanka Šotolová byla za svou překladatelskou činnost oceněna nejen Obcí překladatelů, ale i francouzskými kulturními institucemi. Má také velkou zásluhu na šíření významu překladatelské profese prostřednictvím literárního webu iliteratura.cz, jehož je šéfredaktorkou.  

Helena Beguivinová je rovněž držitelkou Tvůrčí odměny Obce překladatelů v rámci Ceny Josefa Jungmanna a dalších cen, včetně francouzských. 


Akce se koná na palubě lodi (A)void Floating Gallery, v případě špatného počasí v podpalubí.  


Cyklus „Poznejte svého překladatele“ zahájila Obec překladatelů před několika lety s cílem podpořit překlady zahraniční literatury do češtiny. Tato pravidelná setkání jsou příležitostí pro „nepřekladatelskou“ veřejnost, aby nahlédla do zákulisí překladatelské profese a pro profesionály, aby si vyměnili názory s ostatními překladateli. Cílem akcí pořádaných společně s Francouzským institutem v Praze je upozornit na překlady literatury z francouzštiny a na překlady podporované Francouzským institutem v Praze a Francouzským institutem v Paříži.  

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem