fr  /  cz

Ochutnej Erasmus!

Těšíme se na viděnou na oslavě Erasmus Days 2023!

Francouzský institut v Praze
Štěpánská 35, Praha 1

Jsi připraven se vydat za svým Erasmus dobrodružstvím nebo jsi jen zvědavý a toužíš “ochutnat” evropskou kuchyni a kinematografii?

Oddělení vzdělávání pro Velvyslanectví Španělska v České republice, DAAD Information Point v Praze (Německo), Polský Institut v Praze, kancelář Campus France v České republice a Velvyslanectví Řecka a Irska v České republice si Tě dovolují pozvat na společnou akci "Ochutnej Erasmus!", která se uskuteční 11. října od 17:00 do 22:30 hod. v Kině 35 (Francouzský institut v Praze – Praha 1).  

Při příležitosti oslav Erasmus days budeme promítat 2 filmy s tématikou evropské mobility. Mezi filmy Tě bude čekat občerstvení s pokrmy ze všech 6 organizujících zemí a budeš mít také příležitost si vyslechnout zkušenosti českých studentů, kteří se zapojili do programu Erasmus+. Na našich informačních stáncích budeš mít také možnost dozvědět se informace ke studiu v jednotlivých zemích a k dispozici Ti bude i náš fotokoutek!


Vstup zdarma a občerstvení pro všechny účastníky.  

Počet míst je omezen, zaregistrujte se prosím zde.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat: chloe.rebena@ifp.cz 


Program

  • 17:00: Otevření informačních stánků a fotokoutku

17:30-18:45: Film 1 - Citizen Europe (FR, Ř, BUL, IR, VB | anglické titulky | 2019)

Dokumentární film - Citizen Europe zachycuje osudy pěti „erasmáků“, kteří buď pracují, studují nebo jsou dobrovolníky napříč Evropou. Tito mladí hrdinové poprvé opouštějí svá rodná města, s cílem dokázat, že zvládnou přežít v cizím prostředí. Z Francie, Německa, Polska, Bulharska a Etiopie do Litvy, Finska, Řecka a Irska, musí se přizpůsobit odlišným kulturám a povahám.

  • 18:45-19:30: Svědectví bývalých „erasmáků“ (ČJ)
     
  • 19:30-20:15: Ochutnávka z našich 6 zemí / Informační stánky / Fotokoutek 
     
  • 20:15-22:30: Film 2 - Measuring the world (N | anglické titulky | 2012)

Dva z největších myslitelů 19. století, matematik Carl Friederich Gauss a vědec Alexander von Humboldt, zasvětili své studie měření a pochopení světa, ve kterém žili. Tento vizuálně působivý film si klade za cíl zachytit životy těchto dvou velkých mužů, kteří i přesto, že hledali stejné odpovědi, se rozhodli zvolit dva naprosto protikladné postupy k jejich dosažení. Jeden z nich preferoval zůstat na jednom místě, zatímco ten druhý se naopak rozhodl procestovat celý svět.

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem