fr  /  cz

Program pro děti | Dílna Upcycling

V češtině a francouzštině | doporučený věk: od 4 let


Duben je pro Francouzský institut v Praze příležitostí, aby se zazelenal a nabídl celou řadu akcí souvisejících s problematikou životního prostředí. V rámci projektu "Zelená mediatéka" si dovolujeme pozvat vaše děti na sérii tvůrčích a vzdělávacích dílen, jejichž cílem je zvýšit jejich povědomí o ochraně přírody a ekologii a zároveň se u toho dobře bavit.

Už jste někdy slyšeli o upcyclingu?

V sobotu 1. dubna v 10:30 hodin přiblíží malým i velkým zájemcům problematiku životního prostředí etnoložka Jana Jiroušková, která se bude zabývat jedním z hlavních problémů naší moderní společnosti - recyklací. Během tvůrčí a vzdělávací dílny si děti budou moci vytvořit různé předměty z plastových lahví, kartonových obalů, skleněných nádob apod. 

Jedinečná příležitost, jak probudit svého tvůrčího ducha a zároveň využít recyklovatelné materiály, které jsou všudypřítomné ve vašich domácnostech! 

Děti, poučené o tom, jak býti šetrnější k životnímu prostředí, si nakonec budou moci vzít domů své vlastní upcyklované výtvory.


Jana Jiroušková pracuje v komunitních centrech Pexeso a Nová Trojka, kde organizuje kroužky a workshopy. V minulosti spolupracovala s řadou českých muzeí a galerií a podílela se nejen na workshopech, ale i na přípravě výstav. Je autorkou textu a ilustrací několika knih (Agáta a kožich, České zvyky a tradice). Spolupracuje s Divadlem bez hranic na přípravě dětských představení (Pohádky ptáka Afrikána, Jango).  

 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem