fr  /  cz

Dílna tvůrčího psaní: „Vyprávění o sobě samém“

Vstup zdarma v závislosti na kapacitě míst, rezervace nutná.

Ve francouzštině

Mediatéka
Štěpánská 35, Praha 1

Deník, dopisy, vyprávění, autofikce, portrét, dialog. Existuje mnoho způsobů, jak vyprávět příběh o sobě samém. Existuje mnoho způsobů, jak se vypořádat s tímto bohatým a jedinečným materiálem, kterým je „já“. 

Ve středu 1. února v 17:30 vás mediatéka Francouzského institutu v Praze zve na dílnu tvůrčího psaní na téma „Vyprávění o sobě samém“ s literární překladatelkou Aline Pacvon.

V tomto semináři, který opustí cestu psaní deníku - který člověk píše v podstatě jen pro sebe - budeme zkoumat nekonečné množství hlasů, kterými by bylo možné vyprávět čtenáři svůj příběh. Stačí jen najít ten váš a začít psát. 


 

 

Aline Azoulay-Pacvon je literární překladatelka. Přeložila například knihy Easter Parade od Richarda Yatese a Le Cercle littéraire des amateurs d’épluchures de patates od Mary-Ann Shaefferové a Annie Barrowsové. Pochází z Paříže, kde pracovala jako lektorka a externí spolupracovnice kulturních časopisů a literárních pořadů, jako například La Grande Librairie, a posledních patnáct let žije v Praze se svou francouzsko-českou rodinou. Od roku 2020 je certifikovanou arteterapeutkou, jejími oblíbenými pracovními prostředky jsou psané slovo a hudebnost slova.

 

 

Přidejte se k nám


Členská karta Francouzského institutu
Chci se stát členem